Wiadomości - Miejski serwis informacyjny: Warszawa
Belka
Środa, 22 Sierpnia 2018   imieniny: Maria, Cezary, Tymoteusz
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Wiadomości
 
 

Zdzisław Sipiera nowym ministrem edukacji? Wojewoda...

Data dodania: 2018-08-20
Wojewoda mazowiecki Zdzisław Sipiera ma zostać ministrem edukacji - napisało "Wprost". Gdy w samorządzie odpowiadał za oświatę, zasłynął z likwidacji gabinetów stomatologicznych... więcej »
 
 

Co za zmiana: zniknęła tzw. reklama, która...

Data dodania: 2018-08-20
Dom przy ul. Fosa 30, doskonale widoczny z ul. Dolina Służewiecka, przez ostatnie lata był permanentnie zwinięty w wielkoformatową reklamę. Nadzór budowlany obronił w Naczelnym Sądz... więcej »
 
 

Dorośli też zasługują na plac zabaw. Powstanie...

Data dodania: 2018-08-20
Czy zaganiany człowiek po pracy może pójść na WF i znów poczuć się jak za szkolnych lat? Na warszawskim Żoliborzu powstaje nowa przestrzeń treningowa, która to umożliwi. Zupełni... więcej »
 
 

Warszawski karnawał przeciw wykluczeniu: ukraińska...

Data dodania: 2018-08-20
Jutro zaczynają się Warszawskie Dni Różnorodności. Potrwają do 8 września. W programie otwarcie m.in. pierwszej ukraińskiej galerii streetartowej i treningi piłki nożnej dla kobiet... więcej »
 
 

Idą wybory, wraca spór o Pałac Saski....

Data dodania: 2018-08-20
Zatrzymana dziesięć lat temu odbudowa Pałacu Saskiego powraca jako temat przed wyborami samorządowymi. Partia Nowoczesna proponuje konkurs architektoniczny na nową formę gmachu, porozu... więcej »
 
 

Patryk Jaki na Odolanach obiecuje metro. A co z...

Data dodania: 2018-08-20
Kandydat PiS na prezydenta Warszawy Patryk Jaki przed nowo wybudowanymi blokami na Odolanach obiecywał dwie nowe linie metra. I ogłosił, że wybiera się oglądać metro do Sofii. A co z ... więcej »
 
 

WARSZAWA IMPREZY 20-24 SIERPNIA. Co robić w stolicy...

Data dodania: 2018-08-20
WARSZAWA IMPREZY 20-24 SIERPNIA. Co robić w stolicy jeszcze przed weekendem? Polecamy najciekawsze wydarzenia. Nie wiesz jak zorganizować sobie czas w tygodniu? Śpieszymy z pomocą. Przygotowal... więcej »
 
 

Pierwszy laser w Polsce powstał na warszawskiej...

Data dodania: 2018-08-20
Dokładnie 55 lat, 20 sierpnia 1963 roku po raz pierwszy w Polsce uruchomiono laser. Powstał on na Wojskowej Akademii Technicznej. Dalsza część artykułu poniżej. więcej »
 
 

Festiwal Kultury Wietnamskiej Warszawa. W parku...

Data dodania: 2018-08-20
Choć Wietnamczycy to jedna z większych grup narodowościowych w Warszawie, dopiero pierwszy raz w stolicy zorganizowane zostanie święto ich kultury. W programie Festiwalu Kultury Wietnamsk... więcej »
 
 

Ogród sensoryczny w Parku Bródnowskim otwarty....

Data dodania: 2018-08-20
Były zapuszczone korty tenisowe, jest nowa atrakcja dla dzieci z Targówka - także niepełnosprawnych. 15 sierpnia 2018 roku w Parku Bródnowskim otwarto ogród sensoryczny, z kt&o... więcej »
 


Strona: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 z 9225
loading...
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Losowe firmy
Kreska
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
warszawa

Warszawa – stolica kraju i miasto na prawach powiatu leży w województwie mazowieckim. Jest to największe miasto Polski. Obszar 517 km² zamieszkuje tu 1 735 442 ludzi. Skupiają się tu najważniejsze instytucje i ośrodki o charakterze naukowym, kulturalnym, politycznym i gospodarczym.

Lista zabytków i miejsc wartych odwiedzenia zdaje się nie mieć końca. Do tych najważniejszych i rozpoznawalnych z pewnością należy: Zamek Królewski i plac Zamkowy, Stare Miasto, Trakt Królewski i Łazienki Królewskie, Pałac Kultury i Nauki, pomnik Syrenki Warszawskiej, Muzeum Powstania Warszawskiego, Centrum Nauki Kopernik i Stadion Narodowy. Jest tu także cała masa dróg rowerowych. Szczególnie atrakcyjne są te ciągnące się wzdłuż Wisły. Na każdym kroku można spotkać tereny zieleni. Parki, skwery i ogrody to idealne miejsce na spacer. Jest tu też kilkanaście rezerwatów przyrody i dwa ogrody botaniczne. W granicach miasta rośnie nawet las! To zjawisko na skalę światową.    

  

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola