Wiadomości - Miejski serwis informacyjny: Warszawa
Belka
Sobota, 18 Sierpnia 2018   imieniny: Helena, Ilona, Bogusław
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Wiadomości
 
 

Komu przeszkadza ośrodek dla narkomanów przy...

Data dodania: 2018-08-18
Burmistrz Pragi-Północ Wojciech Zabłocki zgłosił do prokuratury sprawę punktu dla narkomanów z ul. Kijowskiej. - Jeśli ci ludzie nie dostaną u nas metadonu, na głodzie wrócą na u... więcej »
 
 

Inwestycje ugrzęzły. Ratusz nie zdąży...

Data dodania: 2018-08-17
Przez pół roku warszawski samorząd wydał na inwestycje tylko nieco ponad jedną piątą kwoty zaplanowanej na cały rok. Nierealne już jest zainwestowanie 3,2 mld zł zapisanych w budż... więcej »
 
 

Prywatność w sieci i cywilizacja algorytmów w...

Data dodania: 2018-08-17
Jakie ślady cyfrowe zostawiamy po sobie w mailach, na kontach społecznościowych, forach? Jak chronić swoje dane? Opowiada o tym wystawa "Glass Room" w Centrum Nauki "Kopernik". więcej »
 
 

Seniorki, bliźniaczki: - Ktoś nam powiedział, że...

Data dodania: 2018-08-17
Chciałam nawet urodzić siostrze dziecko. Rozmawiałam o tym z mężem, ale dla niego to było zbyt trudne. Ty byś nawet własne dziecko siostrze oddała? - zapytał mnie. Tak - powiedzia więcej »
 
 

Po marszu ONR 65 wniosków o ukaranie i zarzuty...

Data dodania: 2018-08-17
Policja podsumowuje "IV Marsz Zwycięstwa", który 15 sierpnia przeszedł ulicami Warszawy. Antyfaszyści próbowali zablokować pochód narodowców, doszło do przepychanek z policją. Mu... więcej »
 
 

Uwaga, śmieciarka jedzie. Stare przedmioty, zamiast...

Data dodania: 2018-08-17
- Dziś chodzi głównie o recykling, choć zaczęło się od fascynacji designem - mówi Dominika Szaciłło, założycielka i główna administratorka grupy "Uwaga, śmieciarka jedzie". więcej »
 
 

Rafał Trzaskowski. Kandydat na prezydenta składa...

Data dodania: 2018-08-17
- Miarka się przebrała. Kolejny raz daty święte dla warszawiaków są bezczeszczone przez ONR. Składam wniosek do prokuratora generalnego Zbigniewa Ziobry o delegalizację ONR - powiedz... więcej »
 
 

Segregacja śmieci. Co zrobić plastikowym...

Data dodania: 2018-08-17
Jestem ekologicznym pedantem. Prowadząc jednoosobowe gospodarstwo domowe, zaciekle dbam, żeby jak najwięcej śmieci, jakie produkuję, dało się wykorzystać w recyklingu. A przynajmniej... więcej »
 
 

List czytelnika: Plac Szembeka to szambo Warszawy

Data dodania: 2018-08-17
Piją przed drzwiami sklepu, w okolicznych bramach i na ławkach. Oddają mocz pod ścianami i w bramach. więcej »
 
 

Polsko-izraelska szkoła letnia EMLE

Data dodania: 2018-08-17
Lead/Skrót: ​Szkoła Główna Handlowa w Warszawie we współpracy z College of Management z Rishon LeZion w Izraelu w dniach 6-16 sierpnia zorganizowała letni kurs z zakresu ekonomicznej ... więcej »
 


Strona: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 z 9211
loading...
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Losowe firmy
Kreska
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
warszawa

Warszawa – stolica kraju i miasto na prawach powiatu leży w województwie mazowieckim. Jest to największe miasto Polski. Obszar 517 km² zamieszkuje tu 1 735 442 ludzi. Skupiają się tu najważniejsze instytucje i ośrodki o charakterze naukowym, kulturalnym, politycznym i gospodarczym.

Lista zabytków i miejsc wartych odwiedzenia zdaje się nie mieć końca. Do tych najważniejszych i rozpoznawalnych z pewnością należy: Zamek Królewski i plac Zamkowy, Stare Miasto, Trakt Królewski i Łazienki Królewskie, Pałac Kultury i Nauki, pomnik Syrenki Warszawskiej, Muzeum Powstania Warszawskiego, Centrum Nauki Kopernik i Stadion Narodowy. Jest tu także cała masa dróg rowerowych. Szczególnie atrakcyjne są te ciągnące się wzdłuż Wisły. Na każdym kroku można spotkać tereny zieleni. Parki, skwery i ogrody to idealne miejsce na spacer. Jest tu też kilkanaście rezerwatów przyrody i dwa ogrody botaniczne. W granicach miasta rośnie nawet las! To zjawisko na skalę światową.    

  

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola