Belka
Poniedziałek, 6 Maja 2024   imieniny: Judyta, Jan, Jurand
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 
 

Wystawa Bez/Granicznie na placu Europejskim

Data publikacji: 2018-12-05, Data modyfikacji: 2018-12-05
A A AWydrukDrukuj  
 
Wystawa Bez/Granicznie na placu Europejskim

Fundacja Sztuka w Mieście zaprasza na nową wystawę w plenerowej galerii Art Walk na placu Europejskim. Od 8 grudnia do końca lutego będzie tam można oglądać ekspozycję zatytułowaną „Bez/Granicznie” będącą wypowiedzią młodych uczestników i obserwatorów życia społecznego na ważne tematy.

Wystawa jest owocem warsztatów dla dzieci i młodzieży, które odbywały się między 1 października a 25 listopada w Łodzi i Warszawie pod hasłami: Jakie reguły obowiązują w kosmosie? Jakie jest wyobrażenie młodych uchodźczyń o niezależnym życiu w Polsce? Jak zaprzyjaźnić się z rzeką? Co we współczesnym mieście oznacza wykluczenie? Pomysłodawca i kurator ekspozycji, Marcin Polak, wspólnie z artystkami Cecylią Malik, Anną Pichurą, Anną Jochymek i Pamelą Bożek postanowił poszukać odpowiedzi na te ważne pytania. Do współpracy zaproszono 35 młodych osób w różnym wieku.

– O sprawy aktualne i ważne dla nas wszystkich zapytałem młode i małe osoby, które niebawem będą kształtować świat. Istotą projektu jest założenie, że dzieci mogą wypowiadać się w istotnych kwestiach i aktywnie uczestniczyć w życiu społecznym – dajmy im tylko głos i wychowujmy na świadomych obywateli. Do uczestnictwa w projekcie zaprosiłem także artystki. Zwróciłem się do kobiet, bo ich głos jest ważny i to one mogą zmienić świat na lepsze – mówi Marcin Polak, kurator wystawy.

Uczestnicy i uczestniczki projektu podczas warsztatów pisali konstytucję dla kosmosu, tworzyli performance na temat rzeki Wisły, rozmawiali o problemie wykluczenia w kontekście skatingu oraz opowiadali o realnym i wyobrażonym życiu młodych uchodźców w Polsce. Prezentowana na placu Europejskim wystawa „Bez/Granicznie“ przedstawia prace dzieci w różnych formach oraz dokumentację fotograficzną i filmową z warsztatów. Inauguracja ekspozycji nastąpi 8 grudnia i będzie ją można oglądać do końca lutego.

Ghelamco, Źródło artykułu: materiały prasowe
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Dodaj artykuł
 




Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
warszawa

Warszawa – stolica kraju i miasto na prawach powiatu leży w województwie mazowieckim. Jest to największe miasto Polski. Obszar 517 km² zamieszkuje tu 1 735 442 ludzi. Skupiają się tu najważniejsze instytucje i ośrodki o charakterze naukowym, kulturalnym, politycznym i gospodarczym.

Lista zabytków i miejsc wartych odwiedzenia zdaje się nie mieć końca. Do tych najważniejszych i rozpoznawalnych z pewnością należy: Zamek Królewski i plac Zamkowy, Stare Miasto, Trakt Królewski i Łazienki Królewskie, Pałac Kultury i Nauki, pomnik Syrenki Warszawskiej, Muzeum Powstania Warszawskiego, Centrum Nauki Kopernik i Stadion Narodowy. Jest tu także cała masa dróg rowerowych. Szczególnie atrakcyjne są te ciągnące się wzdłuż Wisły. Na każdym kroku można spotkać tereny zieleni. Parki, skwery i ogrody to idealne miejsce na spacer. Jest tu też kilkanaście rezerwatów przyrody i dwa ogrody botaniczne. W granicach miasta rośnie nawet las! To zjawisko na skalę światową.    

 



 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola