Kolejna gratka dla fanów zagranicznego kina wysokich lotów! KULTURALNE - Miejski serwis informacyjny: Warszawa
Belka
Poniedziałek, 20 Sierpnia 2018   imieniny: Sabina, Sobiesław, Bernard
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Kolejna gratka dla fanów zagranicznego kina wysokich lotów!

2017-07-06  
Źródło artykułu: Synertime
 
Kolejna gratka dla fanów zagranicznego kina wysokich lotów!

Tym razem na Zamku Królewskim w Warszawie odbędzie się pokaz klimatycznego, słodko-gorzkiego obrazu produkcji niemiecko-tureckiej. Na „Almanya – Witajcie w Niemczech” zapraszamy już 14 lipca o godzinie 19!

Film miał swoją światową premierę w 2012 roku na 61. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Berlinie i został bardzo ciepło przyjęty przez publiczność z wielu krajów. Polscy widzowie będą mieli okazję zapoznać się z tym dziełem w ramach przeglądu filmów tureckich, który towarzyszy cyklowi  wykładów „Sześć wieków relacji polsko-tureckich”.

Klimatyczny, ciepły, rodzinny

Widzowie i recenzenci są zgodni: film jest obrazem zrealizowanym z delikatnością i wyczuciem należnym tematowi tożsamości narodowej. Być może znaczenie ma tutaj fakt, że zarówno reżyserka jak i jej siostra, która była współautorką scenariusza, są potomkiniami tureckich emigrantów. Ciekawa muzyka i świetna gra aktorska, w szczególności uroczego w swej roli Vedata Erincina dopełniają tylko tego wspaniałego obrazu filmowego.

Nauka przez dowcip

Choć film wyreżyserowany przez Yasemin Şamdereli jest obrazem o silnych konotacjach komediowych, to jednak nie brakuje w nim uniwersalnych prawd przekazywanych widzom. Obraz opowiada o losach rodziny tureckiej, która po długich latach wygodnego życia w Niemczech postanawia pojechać na wakacje do Turcji. Reżyserka zderza swoich bohaterów z rzeczywistością i przez zabawny sposób prowadzenia fabuły ukazuje, czym są uprzedzenia, strach przed nieznanym i iluzja tego, co znamy z przeszłości. Marcin Pietrzyk, recenzent mówi: tym, czym naprawdę ujęła mnie Şamdereli, nie jest jednak wcale humor, ale brak cynizmu. "Almanya" cały czas pozostaje filmem ciepłym, rodzinnym, a w kilku miejscach wręcz wzruszającym. Reżyserka uniknęła także nieostrożnego oceniania swoich bohaterów, zarówno tych przywiązanych do tradycji tureckiej, jak i tych zasymilowanych już z Niemcami, tym samym dając widzom możliwość samodzielnej oceny.

Zamek Królewski w Warszawie zaprasza na turecką ucztę filmową 14 lipca o godzinie 19, do Sali Kinowej. Wstęp na pokaz jest bezpłatny, ale z powodu ograniczonej ilości miejsc należy się zarejestrować. Można to zrobić dzwoniąc pod numer: (22) 35 55 170 lub pisząc na adres mailowy. Serdecznie zapraszamy!

informator-lokalny.pl
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
loading...
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Losowe firmy
Kreska
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
warszawa

Warszawa – stolica kraju i miasto na prawach powiatu leży w województwie mazowieckim. Jest to największe miasto Polski. Obszar 517 km² zamieszkuje tu 1 735 442 ludzi. Skupiają się tu najważniejsze instytucje i ośrodki o charakterze naukowym, kulturalnym, politycznym i gospodarczym.

Lista zabytków i miejsc wartych odwiedzenia zdaje się nie mieć końca. Do tych najważniejszych i rozpoznawalnych z pewnością należy: Zamek Królewski i plac Zamkowy, Stare Miasto, Trakt Królewski i Łazienki Królewskie, Pałac Kultury i Nauki, pomnik Syrenki Warszawskiej, Muzeum Powstania Warszawskiego, Centrum Nauki Kopernik i Stadion Narodowy. Jest tu także cała masa dróg rowerowych. Szczególnie atrakcyjne są te ciągnące się wzdłuż Wisły. Na każdym kroku można spotkać tereny zieleni. Parki, skwery i ogrody to idealne miejsce na spacer. Jest tu też kilkanaście rezerwatów przyrody i dwa ogrody botaniczne. W granicach miasta rośnie nawet las! To zjawisko na skalę światową.    

  

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola