I Zjazd Kulturalnych Edukatorów KULTURALNE - Miejski serwis informacyjny: Warszawa
Belka
Niedziela, 19 Sierpnia 2018   imieniny: Konstancja, Emilia, Julian
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

I Zjazd Kulturalnych Edukatorów

2017-01-19  
Źródło artykułu: mazowieckieobserwatorium.pl, Autor zdjęć: mazowieckieobserwatorium.pl
 
I Zjazd Kulturalnych Edukatorów

W ubiegłym roku Mazowiecki Instytut Kultury został regionalnym operatorem programu Bardzo Młoda Kultura. Czas na pierwsze podsumowania realizowanych w ramach programu działań, które podjęli beneficjenci programu w województwie mazowieckim. 30 stycznia o godz. 10:00 przy Elektoralnej 12 ruszy I Zjazd Kulturalnych Edukatorów.

Kulturalni Edukatorzy – Mazowiecka Sieć Edukacji i Kultury to trzyletnie działanie, którego celem jest wzmacnianie środowiska animacji i edukacji oraz łączenie sektorów kultury i oświaty. Projekt realizowany jest w ramach programu Narodowego Centrum Kultury – Bardzo Młoda Kultura. Jego operatorem w województwie mazowieckim został w ubiegłym roku Mazowiecki Instytut Kultury.

I Zjazd Kulturalnych Edukatorów, który rozpocznie się w Mazowieckim Instytucie Kultury 30 stycznia o godz. 10:00, będzie okazją do pierwszych podsumowań, dyskusji i wymiany dobrych praktyk. Uczestnicy spotkania będą mieli okazję zapoznać się z diagnozą środowiska edukacji kulturowej w województwie mazowieckim i zdobyć narzędzia i sprawdzone metody pracy w dziedzinie edukacji i animacji kultury. Wezmą także udział w wybranym całodniowym warsztacie, podczas którego doświadczeni kulturalni edukatorzy podzielą się z nimi wiedzą i praktycznymi narzędziami, przydatnymi przy pracy w projektach łączących sektor kultury i oświaty.

PROGRAM:

  • DYSKUSJA PANELOWA na temat diagnozy środowiska edukacji kulturowej w województwie mazowieckim, w której udział wezmą autorzy raportu: Kolektyw Badawczy oraz zaproszeni specjaliści: prof. dr hab. Barbara Fatyga, prof. dr hab. Marek Krajewski i dr Tomasz Rakowski,
  • WARSZTATY dotyczące komunikacji i współpracy (Stowarzyszenie Pedagogów Teatru, Kolektyw Terenowy, Fundacja Kultury Dialogu, Idea Zmiany),
  • PREZENTACJA METOD PRACY w wybranych projektach (Stowarzyszenie Pedagogów Teatru, Fundacja Rozwoju Dzieci),
  • PREZENTACJA DOBRYCH PRAKTYK realizowanych przez uczestników projektu Kulturalni Edukatorzy – Mazowiecka Sieć Edukacji i Kultury 2016.
redakcja
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
loading...
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Losowe firmy
Kreska
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
warszawa

Warszawa – stolica kraju i miasto na prawach powiatu leży w województwie mazowieckim. Jest to największe miasto Polski. Obszar 517 km² zamieszkuje tu 1 735 442 ludzi. Skupiają się tu najważniejsze instytucje i ośrodki o charakterze naukowym, kulturalnym, politycznym i gospodarczym.

Lista zabytków i miejsc wartych odwiedzenia zdaje się nie mieć końca. Do tych najważniejszych i rozpoznawalnych z pewnością należy: Zamek Królewski i plac Zamkowy, Stare Miasto, Trakt Królewski i Łazienki Królewskie, Pałac Kultury i Nauki, pomnik Syrenki Warszawskiej, Muzeum Powstania Warszawskiego, Centrum Nauki Kopernik i Stadion Narodowy. Jest tu także cała masa dróg rowerowych. Szczególnie atrakcyjne są te ciągnące się wzdłuż Wisły. Na każdym kroku można spotkać tereny zieleni. Parki, skwery i ogrody to idealne miejsce na spacer. Jest tu też kilkanaście rezerwatów przyrody i dwa ogrody botaniczne. W granicach miasta rośnie nawet las! To zjawisko na skalę światową.    

  

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola