Pani Minister tańczy w Dawnych Smakach KULTURALNE - Miejski serwis informacyjny: Warszawa
Belka
Poniedziałek, 20 Sierpnia 2018   imieniny: Sabina, Sobiesław, Bernard
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Pani Minister tańczy w Dawnych Smakach

2013-07-23  
, Autor zdjęć: Kino Polska
 
Pani Minister tańczy w Dawnych Smakach

Eugeniusz Bodo umawiał się z nią na dziewiątą, a my chcemy się z Wami umówić na wspólne spędzanie wakacyjnych niedziel. Zastanawialiście się kiedyś jak wyglądała międzywojenna Warszawa? Tętniące życiem uliczki rozświetlone setkami neonów, barwne rewie i teatrzyki, przechadzający się niespiesznym krokiem dostojni panowie i szykowne damy. Za sprawą nowego cyklu imprez „Pani minister tańczy w Dawnych Smakach” będziecie mogli przenieść się w te magiczne czasy i na własnej skórze sprawdzić, na czym polegał urok międzywojennej Warszawy.

Od 14 lipca wszystkie pokolenia warszawiaków zapraszamy do ogrodu restauracji "Dawne Smaki" na Nowym Świecie 49. Telewizja Kino Polska i Fundacja Kultury Polskiej – organizatorzy cyklu „Pani minister tańczy w Dawnych Smakach”, zapewniają szereg atrakcji dla wszystkich uczestników.

Do 1 września, w każdą niedzielę, będziecie mogli poczuć klimat prawdziwego, stylizowanego na lata przedwojenne dancingu, który poprowadzi Tomasz Bielski Retro Band. Wypożyczalnia strojów zaopatrzona w smokingi, sukienki, eleganckie dodatki oraz kapelusze dla Pań i Panów - to wszytko ma przenieść gości w czasy, gdzie znakomita zabawa odbywała się w klimacie elegancji i kindersztuby, a taniec w parach zbliżał do siebie ludzi. Dajcie się porwać muzyce, przy której wspaniale bawiono się w międzywojennej Warszawie! Dancing poprzedzi gra miejska „Warszawa filmowa” dla mieszkańców Warszawy. Dla tych, którzy będą chcieli odpocząć od szalonej zabawy, proponujemy pokazy filmów z dwudziestolecia międzywojennego wybranych przez Telewizję Kino Polska, a jej widzom znanych z cyklu „W Iluzjonie”. Naszym celem jest nie tylko przypomnienie publiczności dorobku kina polskiego z I połowy XX wieku, ale też wspaniała zabawa, zdolna zaangażować kilka pokoleń odbiorców do wspólnego odkrywania uroków II Rzeczpospolitej. Przez osiem wakacyjnych niedziel obejrzeć będzie można:

„Pani minister tańczy” (14 lipca),
„Co mój mąż robi w nocy” (21 lipca),
„Piętro wyżej” (28 lipca),
„Złota maska” (4 sierpnia),
„Paweł i Gaweł” (11 sierpnia),
„Jego ekscelencja subiekt” (18 sierpnia),
„Ja tu rządzę” (25 sierpnia)
„Dziewczęta z Nowolipek” (1 września).

Każde ze spotkań zaczyna się o godz. 15.00 – grą miejską, następnie od godz. 17 uczestniczyć będzie można w dancingu. Pokazy filmowe w Dawnych Smakach rozpoczynać się będą o godz. 20.00.

Wstęp: 40 zł (w cenę wliczony jest poczęstunek winem i wódką). Telefoniczna rezerwacja miejsc pod numerem telefonu 22 465 83 20.

Autorka projektu: Katarzyna Chętnik – Fundacja Kultury Polskiej

Konsultacja merytoryczna: Zbigniew Rymarz – pianista, kompozytor, znawca międzywojennego kina polskiego

Warszawiacy i nie tylko – serdecznie zapraszamy!

Paweł Cybulski
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
loading...
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Losowe firmy
Kreska
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
warszawa

Warszawa – stolica kraju i miasto na prawach powiatu leży w województwie mazowieckim. Jest to największe miasto Polski. Obszar 517 km² zamieszkuje tu 1 735 442 ludzi. Skupiają się tu najważniejsze instytucje i ośrodki o charakterze naukowym, kulturalnym, politycznym i gospodarczym.

Lista zabytków i miejsc wartych odwiedzenia zdaje się nie mieć końca. Do tych najważniejszych i rozpoznawalnych z pewnością należy: Zamek Królewski i plac Zamkowy, Stare Miasto, Trakt Królewski i Łazienki Królewskie, Pałac Kultury i Nauki, pomnik Syrenki Warszawskiej, Muzeum Powstania Warszawskiego, Centrum Nauki Kopernik i Stadion Narodowy. Jest tu także cała masa dróg rowerowych. Szczególnie atrakcyjne są te ciągnące się wzdłuż Wisły. Na każdym kroku można spotkać tereny zieleni. Parki, skwery i ogrody to idealne miejsce na spacer. Jest tu też kilkanaście rezerwatów przyrody i dwa ogrody botaniczne. W granicach miasta rośnie nawet las! To zjawisko na skalę światową.    

  

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola