Strefa Ciszy Royal Łazienki Music Festiwal KULTURALNE - Miejski serwis informacyjny: Warszawa
Belka
Poniedziałek, 20 Sierpnia 2018   imieniny: Sabina, Sobiesław, Bernard
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Strefa Ciszy - Royal Łazienki Music Festiwal

2013-06-17  
Źródło artykułu: pr victoria promotion, Autor zdjęć: pr victoria promotion
 
Strefa Ciszy - Royal Łazienki Music Festiwal

Jedno z najważniejszych wydarzeń artystycznych lata w Warszawie. Prawie 300 wykonawców z kraju i ze świata. Ponad 70 000 słuchaczy i własny program animacyjny dla melomaluszków i „melo-dorosłych". A wszystko w ramach jednego festiwalu: Strefa Ciszy Royal Łazienki Music Festiwal, odbywającego się w jednym z najpiękniejszym polskich ogrodów - letniej rezydencji króla Stanisława Augusta.

Festiwal Strefa Ciszy w Łazienkach Królewskich dołącza się do tradycyjnych Ogrodów Muzycznych, odbywających się w Rezydencjach Królewskich - Zamku Królewskim i Pałacu w Wilanowie w Warszawie. To wyjątkowy festiwal, łączący piękno natury, harmonię muzyki klasycznej oraz możliwości współczesnych mediów i multimediów. Ideą festiwalu jest obcowanie z muzyką w pełnej harmonii z otaczającym światem. Ogrody Łazienkowskie są oazą spokoju i ładu, swoistą strefą ciszy, naturalną scenografią dla harmonii dźwięków. W Strefie Ciszy królować będzie czysty dźwięk instrumentów muzycznych, głos ludzki oraz odgłosy otaczającej natury, ale...nie zabraknie tu także nowych technologii i multimediów. Rozmieszczenie w scenerii ogrodów kilku scen koncertowych stworzy magiczną przestrzeń dla sztuki, gdzie dzięki talentowi artystów muzyka „popłynie z nieba".

Sobotnie i niedzielne spacery po Łazienkach od 22 czerwca przez wszystkie weekendy w lipcu będą obfitowały w niecodzienne muzyczne niespodzianki i spotkania. Podczas 12 dni festiwalowych wystąpią znakomite orkiestry i zespoły kameralne (m.in. Kremerata Baltica, Orkiestra Sinfonia Varsovia, Apollon Musagete, Royal String Quartet, Lutosławski Piano Duo, TWOgether Duo), a także wybitni soliści (m.in. Marta Boberska, Gidon Kremer, Marcin Zdunik, Jakub Jakowicz, Marcin Masecki, Marcin Grochowina) oraz najzdolniejsi studenci Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina - laureaci międzynarodowych konkursów.

Nie zabraknie koncertów dla najmłodszych - zarówno w konwencji plenerowej (w soboty), jak i operowej (w niedziele). Na czas Festiwalu w Podchorążówce zainstalowana zostanie specjalna stacja multimedialna, w której dyrygować będzie można wirtualną orkiestrą. Dla najlepszych dyrygentów-amatorów przewidziano wyjątkową nagrodę - możliwość dyrygowania prawdziwą, międzynarodową orkiestrą. A jeżeli ktoś miałby ochotę stać się gwiazdą Festiwalu - wystarczy, że skontaktuje się z organizatorami drogą mailową /koncert@muzykajest.pl/, którzy w ramach akcji "Przyjdź ze swoim instrumentem" udostępnią w wybrane dni jedną ze scen wszystkim chętnym muzykom.

Pomysłodawcami i Inspiratorami Strefy Ciszy są: Ryszard Kubiak - Prezes Fundacji „Ogrody Muzyczne", Dyrektor Generalny Festiwalu oraz Tadeusz Zielniewicz - Dyrektor Muzeum Łazienki Królewskie. Dyrektorem Muzycznym festiwalu jest Tomasz Pokrzywiński - wiolonczelista, członek Zarządu Fundacji Muzyka jest dla wszystkich. Program edukacyjny tworzony jest pod merytorczną opieką Violetty Łabanow-Jastrząb - Prezes Fundacji Muzyka jest dla wszystkich. Całą produkcję i realizację festiwalu koordynują Katarzyna Obuchowicz-Skopiec wraz z ekipą Muzeum Łazienki Królewskie oraz Piotr Łabanow z Fundacji Muzyka jest dla wszystkich.

Organizatorzy: Muzeum Łazienki Królewskie, Fundacja Muzyka jest dla wszystkich, Fundacja Ogrody Muzyczne; Finansowanie: Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Miasto Stołeczne Warszawa, Narodowe Centrum Kultury oraz sponsor PZU.

Patronat Honorowy: Bogdan Zdrojewski - Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego; Partner: Hyatt Regency; Partner Projektu Edukacyjnego: Warszawska Opera Kameralna; Partner Technologiczny: Samsung. Patroni Medialni: Gazeta Wyborcza, Wprost oraz RMF Classic.

 

 

pr victoria promotion
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
loading...
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Losowe firmy
Kreska
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
warszawa

Warszawa – stolica kraju i miasto na prawach powiatu leży w województwie mazowieckim. Jest to największe miasto Polski. Obszar 517 km² zamieszkuje tu 1 735 442 ludzi. Skupiają się tu najważniejsze instytucje i ośrodki o charakterze naukowym, kulturalnym, politycznym i gospodarczym.

Lista zabytków i miejsc wartych odwiedzenia zdaje się nie mieć końca. Do tych najważniejszych i rozpoznawalnych z pewnością należy: Zamek Królewski i plac Zamkowy, Stare Miasto, Trakt Królewski i Łazienki Królewskie, Pałac Kultury i Nauki, pomnik Syrenki Warszawskiej, Muzeum Powstania Warszawskiego, Centrum Nauki Kopernik i Stadion Narodowy. Jest tu także cała masa dróg rowerowych. Szczególnie atrakcyjne są te ciągnące się wzdłuż Wisły. Na każdym kroku można spotkać tereny zieleni. Parki, skwery i ogrody to idealne miejsce na spacer. Jest tu też kilkanaście rezerwatów przyrody i dwa ogrody botaniczne. W granicach miasta rośnie nawet las! To zjawisko na skalę światową.    

  

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola