Noc Muzeów w Muzeum Łazienki Królewskie MUZEA - Miejski serwis informacyjny: Warszawa
Belka
Niedziela, 19 Sierpnia 2018   imieniny: Konstancja, Emilia, Julian
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Noc Muzeów w Muzeum Łazienki Królewskie

2013-05-18  
Źródło artykułu: pr victoria promotion, Autor zdjęć: pr victoria promotion
 
Noc Muzeów w Muzeum Łazienki Królewskie

Zwiedzanie Pałacu na Wyspie w magicznej atmosferze świec, spacer po zabytkowym Ogrodzie oświetlonym lampionami oraz niezwykły koncert Stanisławy Celińskiej zorganizowany w ramach projektu Nowa Warszawa na Stawie Południowym, to przykłady atrakcji jakie dla uczestników tegorocznej Nocy Muzeów, 18 maja 2013 r. przygotowało Muzeum Łazienki Królewskie.


Od godz. 19:00 do 2:00 zaplanowano zwiedzanie Pałacu na Wyspie. Edukatorzy Ośrodka Edukacji Muzealnej odkryją niezwykłe miejsca serca Letniej Rezydencji króla Stanisława Augusta. Gabinet Portretowy, Galeria Obrazów, Pokój Bachusa, Rotunda czy Sala Balowa to tylko niektóre pomieszczenia, po jakich goście Muzeum oprowadzeni zostaną podczas Nocy Muzeów. Magię miejsca dopełni specjalnie przygotowana aranżacja świec.


Podczas tegorocznej edycji nie obowiązują wejściówki. Wstęp jest wolny. Goście oprowadzani będą  w grupach 20-osobowych co ok. pół godziny.


O godz. 21.30 rozpocznie się na Stawie Południowym, koncert Stanisławy Celińskiej w ramach wielokrotnie nagradzanego projektu Nowa Warszawa. Znane, warszawskie piosenki z repertuaru m.in. zespołów: T.Love, Bajm, czy Czesława Niemena, zaprezentowane zostaną w zupełnie nowych aranżacjach Bartka Wąsika i Royal String Quartet. Organizatorem koncertu jest Stołeczna Estrada. Mecenat nad wydarzeniem objęło PZU, które dla Gości Nocy Muzeum przygotowało również specjalną strefę relaksu w Nowym Pawilonie przy Podchorążówce.


Magię nocy dopełnią oświetlone lampionami alejki zabytkowego Ogrodu oraz iluminacje wszystkich obiektów przygotowane przez ENEA S.A. w ramach programu „Dumni z Dziedzictwa". Wszystkie bramy Ogrodu będą otwarte do 2:30.


Noc Muzeów jest również wspaniałą okazją do udziału w całorocznym konkursie fotograficznym „Łazienki Królewskie - Cztery Pory Roku".


Więcej informacji na stronie: www.lazienki-krolewskie.pl

pr victoria promotion
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
loading...
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Losowe firmy
Kreska
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
warszawa

Warszawa – stolica kraju i miasto na prawach powiatu leży w województwie mazowieckim. Jest to największe miasto Polski. Obszar 517 km² zamieszkuje tu 1 735 442 ludzi. Skupiają się tu najważniejsze instytucje i ośrodki o charakterze naukowym, kulturalnym, politycznym i gospodarczym.

Lista zabytków i miejsc wartych odwiedzenia zdaje się nie mieć końca. Do tych najważniejszych i rozpoznawalnych z pewnością należy: Zamek Królewski i plac Zamkowy, Stare Miasto, Trakt Królewski i Łazienki Królewskie, Pałac Kultury i Nauki, pomnik Syrenki Warszawskiej, Muzeum Powstania Warszawskiego, Centrum Nauki Kopernik i Stadion Narodowy. Jest tu także cała masa dróg rowerowych. Szczególnie atrakcyjne są te ciągnące się wzdłuż Wisły. Na każdym kroku można spotkać tereny zieleni. Parki, skwery i ogrody to idealne miejsce na spacer. Jest tu też kilkanaście rezerwatów przyrody i dwa ogrody botaniczne. W granicach miasta rośnie nawet las! To zjawisko na skalę światową.    

  

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola