W dniu 1 maja 2013 r. Muzeum Łazienki Królewskie zaprasza mieszkańców Warszawy na rodzinny Piknik Europejski w ogrodach z okazji IX rocznicy przystąpienia Polski do Unii Europejskiej. Piknik rozpocznie się o godz. 11:00, potrwa do godz. 16:00. Gościem Honorowym będzie Prezydent Rzeczpospolitej Polskiej Pan Bronisław Komorowski z Małżonką. Zaproszeni zostali również Ambasadorowie z krajów członkowskich Unii Europejskiej.
Goście piknikować będą na trawie w magicznej atmosferze ogrodu przy Nowej Oranżerii w specjalnie przygotowanej części z leżakami. Muzeum Łazienki Królewskie zachęca do zabrania własnych koszyków piknikowych ze smakołykami, kapeluszy słonecznych oraz aparatów fotograficznych - zdjęcia z Pikniku Europejskiego wezmą udział w całorocznym konkursie fotograficznym Łazienki Królewskie - Cztery Pory Roku.
Wolontariusze poczęstują Gości 10 tysiącami pączków oraz napojami przygotowanymi przez sponsorów.
Piknik rozpoczną przemarsze i parady wojskowych oraz policyjnej orkiestr dętych,
a podczas ich koncertu w Amfiteatrze w godz. 13:00 - 14:30 wykonany będzie Hymn Unii Europejskiej.
Muzeum przygotowało specjalnie na Piknik Europejski wiele atrakcyjnych animacji edukacyjnych i pokazów dla rodzin.
• W dniach 1 - 5 maja bezpłatny wstęp do obiektów Muzeum.
• Wyjątkowa ekspozycja rękopisu Konstytucji 3 Maja w Pałacu na Wyspie w dniach 1-5 maja w godz. 9.00 - 20.00
• Bajki Europejskie - warsztaty teatralno-plastyczne godz. 11:00 - 16:00
Znane wszystkim bajki europejskie stanowić będą tło inscenizacji teatralnej oraz ilustracji plastycznych w wykonaniu najmłodszych. Atrakcja dla całych rodzin.
• Taneczna Europa - warsztaty w namiocie przy Podchorążówce dla różnych grup wiekowych godz. 11:00 - 16:00. Pokazy oraz nauka tańców europejskich zarówno współczesnych jak i dworskich.
• Spacer z Kaczką-Oprowadzaczką godz. 11:00 - 13:00
Uczestnicy przemierzą alejki Letniej Rezydencji Stanisława Augusta pod przewodnictwem zabawnej, pełnej radości Kaczki-Oprowadzaczki. W trakcie spaceru obejrzą obiekty Muzeum oraz rzeźby z nietypowej perspektywy, poznają ogrodowych mieszkańców.
• Mapa Odkrywców i Wiewiórek dla dzieci od 2 roku życia godz. 11:00 - 16:00
Niezwykła przygoda w ogrodach. Na mapie zaznaczone są wszystkie części letniej rezydencji Stanisława Augusta, które w sposób przyjemny dla oczu dziecka przedstawiają ciekawi mieszkańcy Ogrodu. Mapa jest drogowskazem dla rodzica, który dzięki wskazówkom i zadaniom będzie mógł wraz z dzieckiem poznać topografię i tajemnice Łazienek Królewskich.
• Wehikuł Czasu - gra terenowa dla dzieci od 10 roku życia godz. 15:00 - 16:00
Magiczna podróż w czasie aż do XVIII wieku. Po drodze uczestników czekają niezwykłe przygody i zadania do wykonania. Gra terenowa odkryje tajemnice XVIII wiecznej rezydencji Stanisława Augusta.
• Flash Mob - wspólny spacer Aleją Chińską godz. 16:00
Pełen radości i ekspresji spacer Aleją Chińską z elementami tańca. Prowadzący Flash Mob przy dźwiękach bębna, zachęcą zgromadzoną publiczność do wspólnej zabawy. Uczestnicy zaproszeni zostaną do akcji również za pośrednictwem portali społecznościowych. Zapraszamy wszystkich do przybycia w unijnych barwach, niebieskim i żółtym. Miejsce zbiórki w Alei Chińskiej przy bramie od ul. Agrykola.
• Specjalną atrakcją dla uczestników pikniku będzie kadryl konny Akademii sztuki Jeździeckiej Karoliny Wajdy, który rozpocznie się na Hipodromie o godz. 15:00.
Szczegółowy program Pikniku Europejskiego na stronie www.lazienki-krolewskie.pl oraz w punktach informacyjnych przy Pałacu na Wyspie i Podchorążówce.
Warszawa – stolica kraju i miasto na prawach powiatu leży w województwie mazowieckim. Jest to największe miasto Polski. Obszar 517 km² zamieszkuje tu 1 735 442 ludzi. Skupiają się tu najważniejsze instytucje i ośrodki o charakterze naukowym, kulturalnym, politycznym i gospodarczym. Lista zabytków i miejsc wartych odwiedzenia zdaje się nie mieć końca. Do tych najważniejszych i rozpoznawalnych z pewnością należy: Zamek Królewski i plac Zamkowy, Stare Miasto, Trakt Królewski i Łazienki Królewskie, Pałac Kultury i Nauki, pomnik Syrenki Warszawskiej, Muzeum Powstania Warszawskiego, Centrum Nauki Kopernik i Stadion Narodowy. Jest tu także cała masa dróg rowerowych. Szczególnie atrakcyjne są te ciągnące się wzdłuż Wisły. Na każdym kroku można spotkać tereny zieleni. Parki, skwery i ogrody to idealne miejsce na spacer. Jest tu też kilkanaście rezerwatów przyrody i dwa ogrody botaniczne. W granicach miasta rośnie nawet las! To zjawisko na skalę światową.
|
Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola