Pieśni o podróży. Pieśni o rozstaniu WYSTAWA - Miejski serwis informacyjny: Warszawa
Belka
Poniedziałek, 20 Sierpnia 2018   imieniny: Sabina, Sobiesław, Bernard
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Pieśni o podróży. Pieśni o rozstaniu

2013-04-24  
Źródło artykułu: http://muzeumliteratury.pl/piesni-o-podrozy-piesni-o-rozstaniu/
 
Pieśni o podróży. Pieśni o rozstaniu

Projekt obejmuje: wystawę kaligrafii wierszy tanka (kaligrafie w języku polskim, pędzlem kałankowym na papierze ryżowym, tuszem rozcieralnym) oraz obrazów sumi-e (malowanych tą samą techniką) jako element łączący ekspozycję, wykonanych przez artystę Lecha Żurkowskiego. Towarzyszyć jej będzie spotkanie z adiunktem w Zakładzie Japonistyki na Uniwersytecie Warszawskim, znawczynią kultury japońskiej i tłumaczką wierszy, Anną Zalewską, oraz ceremonia parzenia herbaty w wykonaniu Stowarzyszenia Drogi Herbaty Urasenke, którego członkinią jest Anna Zalewska.

Intencją projektu jest zwrócenie uwagi na niezwykle istotny aspekt osobistego odbioru (dotarcia do), poprzez ręczne napisanie wiersza (rytualne powielenie), jak też odczytanie i kontakt z poezją w formie wiszącego zwoju. Zachęcenie do własnych prób ożywiania poezji w sobie, poprzez kaligrafię.

Zapraszamy!
Wystawa czynna do 31 maja 2013

Wernisaż 24 kwietnia 2013 r. o godzinie 18.00 w Muzeum Literatury przy Rynku Starego Miasta 20 w Warszawie

Zuzanna Rosińska
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
loading...
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Losowe firmy
Kreska
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
warszawa

Warszawa – stolica kraju i miasto na prawach powiatu leży w województwie mazowieckim. Jest to największe miasto Polski. Obszar 517 km² zamieszkuje tu 1 735 442 ludzi. Skupiają się tu najważniejsze instytucje i ośrodki o charakterze naukowym, kulturalnym, politycznym i gospodarczym.

Lista zabytków i miejsc wartych odwiedzenia zdaje się nie mieć końca. Do tych najważniejszych i rozpoznawalnych z pewnością należy: Zamek Królewski i plac Zamkowy, Stare Miasto, Trakt Królewski i Łazienki Królewskie, Pałac Kultury i Nauki, pomnik Syrenki Warszawskiej, Muzeum Powstania Warszawskiego, Centrum Nauki Kopernik i Stadion Narodowy. Jest tu także cała masa dróg rowerowych. Szczególnie atrakcyjne są te ciągnące się wzdłuż Wisły. Na każdym kroku można spotkać tereny zieleni. Parki, skwery i ogrody to idealne miejsce na spacer. Jest tu też kilkanaście rezerwatów przyrody i dwa ogrody botaniczne. W granicach miasta rośnie nawet las! To zjawisko na skalę światową.    

  

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola