DZIEŃ WOLNEJ SZTUKI w ŁAZIENKACH KRÓLEWSKICH KULTURALNE - Miejski serwis informacyjny: Warszawa
Belka
Niedziela, 19 Sierpnia 2018   imieniny: Konstancja, Emilia, Julian
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

DZIEŃ WOLNEJ SZTUKI w ŁAZIENKACH KRÓLEWSKICH

2013-04-27  
Źródło artykułu: pr victoria promotion, Autor zdjęć: pr victoria promotion
 
DZIEŃ WOLNEJ SZTUKI w ŁAZIENKACH KRÓLEWSKICH

W najbliższą sobotę, 27 kwietnia 2013 r., o godz. 12.00, w dwudziestu ośmiu Muzeach, w siedemnastu miastach w kraju odbędzie się trzecia edycja międzynarodowej akcji muzealnej Dzień Wolnej Sztuki.

Z tej okazji, Muzeum Łazienki Królewskie zaprasza do Pałacu na Wyspie do udziału w spotkaniu podsumowującym cykl Obrazy Czwartkowe, towarzyszącemu wystawie Bacciarelli i inni. Królewska kolekcja obrazów Stanisława Augusta.

Wolontariusze Ośrodka Edukacji Muzealnej poprowadzą spotkanie prezentując pięć, wybranych dzieł. Uczestnicy doświadczą ożywienia martwej natury, uruchomią dotyk, spojrzą na detale, wchodząc w dialog z postaciami z obrazów. Kontynuacją spotkania będzie rozmowa o spostrzeżeniach, wrażeniach i refleksjach na temat wystawy, która odbędzie się w Ermitażu.


Dzień Wolnej Sztuki opiera się na przekonaniu, że Muzea czy Galerie można zwiedzać powoli, skupiając się tylko na kilku wybranych eksponatach. Podczas wydarzenia, goście przez godzinę będą oglądać kilka wybranych przez daną instytucję obiektów. Eksponaty prezentować będą osoby, których celem będzie motywowanie gości do podjęcia dyskusji i samodzielnej refleksji. Ich zadaniem jest uświadomienie uczestnikom akcji, że muzea można zwiedzać bez żadnych kompleksów, a dzieła sztuki oglądać bez posiadania specjalistycznej wiedzy czy wykształcenia.

Wstęp wolny.

pr victoria promotion
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
loading...
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Losowe firmy
Kreska
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
warszawa

Warszawa – stolica kraju i miasto na prawach powiatu leży w województwie mazowieckim. Jest to największe miasto Polski. Obszar 517 km² zamieszkuje tu 1 735 442 ludzi. Skupiają się tu najważniejsze instytucje i ośrodki o charakterze naukowym, kulturalnym, politycznym i gospodarczym.

Lista zabytków i miejsc wartych odwiedzenia zdaje się nie mieć końca. Do tych najważniejszych i rozpoznawalnych z pewnością należy: Zamek Królewski i plac Zamkowy, Stare Miasto, Trakt Królewski i Łazienki Królewskie, Pałac Kultury i Nauki, pomnik Syrenki Warszawskiej, Muzeum Powstania Warszawskiego, Centrum Nauki Kopernik i Stadion Narodowy. Jest tu także cała masa dróg rowerowych. Szczególnie atrakcyjne są te ciągnące się wzdłuż Wisły. Na każdym kroku można spotkać tereny zieleni. Parki, skwery i ogrody to idealne miejsce na spacer. Jest tu też kilkanaście rezerwatów przyrody i dwa ogrody botaniczne. W granicach miasta rośnie nawet las! To zjawisko na skalę światową.    

  

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola