Podczas najbliższego spotkania z cyklu „Pamiętniki", najmłodsi wezmą udział w kreatywnych warsztatach pt.: „Zabawmy się w teatr". Ośrodek Edukacji Muzeum Łazienki Królewskie zaprasza dzieci w wieku od 3 do 5 lat w najbliższą niedzielę, 17 marca o godz. 11:00 do Starej Pomarańczarni.
Bohaterami niedzielnego spotkania będą wesołe pacynki, które przedstawią fascynującą, historię Teatru Stanisławowskiego. Ich opowieść wzbogacą multimedialne wspomnienia z dworskiego teatru.
Spotkanie poprowadzi Maria Stelmaszczyk - absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi. Od trzech lat prowadzi autorskie warsztaty edukacyjno-artystyczne dla dzieci, młodzieży oraz osób niepełnosprawnych. Z pasją uczestniczy w procesie rozbudzania wrażliwości, zachęca do oglądania rzeczywistości w sposób niekonwencjonalny opierając się w swoich warsztatach na systemie skojarzeń myślowych. We własnej twórczości zajmuje się malarstwem i grafiką, w tym unikatową techniką drzeworytu japońskiego. Podczas niedzielnego spotkania, snując rodzinne opowieści, będzie tworzyć wspólnie z uczestnikami ich własne pamiętniki.
„Pamiętniki" to cykl rodzinnych warsztatów dla dzieci odbywający się od stycznia
do kwietnia b.r. w pierwszą i trzecią niedzielę miesiąca. Zajęcia składają się z dwóch części: opowiadania z elementami dramy, wprowadzającego w tematykę danego spotkania, oraz warsztatu, na którym z pomocą rodziców lub opiekunów, dzieci wykonują własne, małe dzieła sztuki. Poprzez zabawę uczą się kreatywnego myślenia i rozwijają wyobraźnię.
Bilety w cenie 15 zł (opiekunowie - gratis).
Obowiązuje rezerwacja: [email protected]
Warszawa – stolica kraju i miasto na prawach powiatu leży w województwie mazowieckim. Jest to największe miasto Polski. Obszar 517 km² zamieszkuje tu 1 735 442 ludzi. Skupiają się tu najważniejsze instytucje i ośrodki o charakterze naukowym, kulturalnym, politycznym i gospodarczym. Lista zabytków i miejsc wartych odwiedzenia zdaje się nie mieć końca. Do tych najważniejszych i rozpoznawalnych z pewnością należy: Zamek Królewski i plac Zamkowy, Stare Miasto, Trakt Królewski i Łazienki Królewskie, Pałac Kultury i Nauki, pomnik Syrenki Warszawskiej, Muzeum Powstania Warszawskiego, Centrum Nauki Kopernik i Stadion Narodowy. Jest tu także cała masa dróg rowerowych. Szczególnie atrakcyjne są te ciągnące się wzdłuż Wisły. Na każdym kroku można spotkać tereny zieleni. Parki, skwery i ogrody to idealne miejsce na spacer. Jest tu też kilkanaście rezerwatów przyrody i dwa ogrody botaniczne. W granicach miasta rośnie nawet las! To zjawisko na skalę światową.
|
Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola