W każdą niedzielę, o godzinie 12:00, w Pałacu na Wyspie najlepsi studenci Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina prezentują utwory z okresu romantyzmu oraz kompozycje stylistycznie pokrewne twórczości Chopina.
Niedzielne Koncerty realizowane są przez Muzeum Łazienki Królewskie w Warszawie we współpracy z Biurem Karier Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina. Spotkania są kontynuacją Koncertów Chopinowskich, które w okresie letnim odbywają się pod pomnikiem kompozytora.Gośćmi najbliższych koncertów będą:
Wyjątkowy duet, skupiający się na najciekawszych przykładach nurtu współczesnej muzyki klasycznej, prezentuje rzadko wykonywane kompozycje na saksofon i fortepian, w charakterystyczny sposób łącząc jazzową żywiołowość i klasyczną subtelność. Wspólne zainteresowanie muzyką współczesną, które połączyło artystyczne ścieżki wykonawców, predysponuje ich do bycia jednym z najciekawszych zespołów kameralnych młodego pokolenia.
Artysta rozpoczął naukę gry na fortepianie w wieku 7 lat w Państwowej Szkole Muzycznej I stopnia im. Witolda Lutosławskiego w Pruszkowie, w klasie prof. Zbigniewa Górnickiego. Ukończył z wyróżnieniem Ogólnokształcącą Szkołę Muzyczną II stopnia im. Zenona Brzewskiego, gdzie uczył się pod kierunkiem prof. Elżbiety Karaś-Krasztel. Obecnie jest studentem III roku Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w klasie prof. Jerzego Sterczyńskiego. Występował w Polsce, Niemczech oraz na Słowacji.
Studentka pierwszego roku Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w klasie prof. Jerzego Sterczyńskiego. Swoją edukację muzyczną rozpoczęła w Poznańskiej Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej I st. im. H. Wieniawskiego, gdzie uczyła się pod kierunkiem mgr Katarzyny Czerwińskiej. Jest laureatką konkursów pianistycznych, muzycznych i kameralnych, m. in.: IV Międzynarodowego Konkursu Dziecięcych Zespołów Kameralnych „Wiosna Młodych Kameralistów" w Krakowie (II nagroda), II Międzynarodowego Konkursu Muzycznego „Olimpo Musicale" w Prenai na Litwie (II nagroda), XVI Międzynarodowego Festiwalu Chopinowskiego na Mazowszu (wyróżnienie
i Nagroda Przewodniczącej Rady Miejskiej), VIII Międzynarodowego Niemiecko-Polskiego Konkursu Pianistycznego „Hillera" w Goerlitz (II nagroda), II Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Simone Delbert Fevrier w Nicei we Francji (II nagroda).
Warszawa – stolica kraju i miasto na prawach powiatu leży w województwie mazowieckim. Jest to największe miasto Polski. Obszar 517 km² zamieszkuje tu 1 735 442 ludzi. Skupiają się tu najważniejsze instytucje i ośrodki o charakterze naukowym, kulturalnym, politycznym i gospodarczym. Lista zabytków i miejsc wartych odwiedzenia zdaje się nie mieć końca. Do tych najważniejszych i rozpoznawalnych z pewnością należy: Zamek Królewski i plac Zamkowy, Stare Miasto, Trakt Królewski i Łazienki Królewskie, Pałac Kultury i Nauki, pomnik Syrenki Warszawskiej, Muzeum Powstania Warszawskiego, Centrum Nauki Kopernik i Stadion Narodowy. Jest tu także cała masa dróg rowerowych. Szczególnie atrakcyjne są te ciągnące się wzdłuż Wisły. Na każdym kroku można spotkać tereny zieleni. Parki, skwery i ogrody to idealne miejsce na spacer. Jest tu też kilkanaście rezerwatów przyrody i dwa ogrody botaniczne. W granicach miasta rośnie nawet las! To zjawisko na skalę światową.
|
Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola