4 lutego 2013 roku rozpoczął się całoroczny konkurs na najpiękniejsze zdjęcia magicznych miejsc w Łazienkach Królewskich. Wyróżnione prace zaprezentowane zostaną w Galerii Plenerowej w pierwszym kwartale 2014 roku na pokonkursowej wystawie. Ponadto laureaci wezmą udział w warsztatach fotograficznych pod okiem Mistrza - Czesława Czaplińskiego. Konkurs trwa do 15 listopada b.r.
Celem konkursu jest propagowanie sztuki fotografowania poprzez odkrywanie wyjątkowych miejsc, podkreślających niepowtarzalny charakter Łazienek Królewskich. Do udziału zapraszamy zarówno amatorów, jak i profesjonalistów.
Aby wziąć udział w konkursie, należy zarejestrować się na stronie www.lazienki-krolewskie.pl
w zakładce „Konkurs Fotograficzny: Łazienki Królewskie - Cztery Pory Roku", wypełnić formularz zgłoszeniowy oraz opublikować swoje prace.
Zwycięzców konkursu wyłoni Jury, w składzie:
• Tadeusz Zielniewicz - dyrektor Muzeum Łazienki Królewskie w Warszawie;
• Czesław Czapliński - artysta fotograf, dziennikarz, autor filmów dokumentalnych;
• Franciszek Maśluszczak - artysta malarz, rysownik, grafik;
• Paweł Pierściński - artysta fotograf, autor ponad 200 wystaw o tematyce krajobrazu;
• Andrzej Strumiłło - artysta malarz, grafik, rzeźbiarz, fotograf, poeta, pisarz, scenograf.
Zalogowani uczestnicy mogą głosować na zdjęcia innych osób, biorących udział w konkursie.
Na bieżąco prezentowane będą rankingi najlepiej ocenianych zdjęć w danym miesiącu
i w poszczególnych porach roku. Zdjęcie miesiąca oraz zdjęcie pory roku wybierane będzie
na podstawie liczby głosów użytkowników.
Nagrodzone zdjęcia zaprezentowane zostaną w Galerii Plenerowej Muzeum Łazienki Królewskie
w Warszawie. Laureaci wezmą również udział w warsztatach fotograficznych prowadzonych pod okiem Mistrza - Czesława Czaplińskiego, a także otrzymają albumy fotografa - „Łazienki Królewskie
w Warszawie - Cztery Pory Roku".
Szczegółowy regulamin znajduje się w module konkursowym na stronie: www.lazienki-krolewskie.pl
Warszawa – stolica kraju i miasto na prawach powiatu leży w województwie mazowieckim. Jest to największe miasto Polski. Obszar 517 km² zamieszkuje tu 1 735 442 ludzi. Skupiają się tu najważniejsze instytucje i ośrodki o charakterze naukowym, kulturalnym, politycznym i gospodarczym. Lista zabytków i miejsc wartych odwiedzenia zdaje się nie mieć końca. Do tych najważniejszych i rozpoznawalnych z pewnością należy: Zamek Królewski i plac Zamkowy, Stare Miasto, Trakt Królewski i Łazienki Królewskie, Pałac Kultury i Nauki, pomnik Syrenki Warszawskiej, Muzeum Powstania Warszawskiego, Centrum Nauki Kopernik i Stadion Narodowy. Jest tu także cała masa dróg rowerowych. Szczególnie atrakcyjne są te ciągnące się wzdłuż Wisły. Na każdym kroku można spotkać tereny zieleni. Parki, skwery i ogrody to idealne miejsce na spacer. Jest tu też kilkanaście rezerwatów przyrody i dwa ogrody botaniczne. W granicach miasta rośnie nawet las! To zjawisko na skalę światową.
|
Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola