Belka
Czwartek, 28 Marca 2024   imieniny: Aniela, Sykstus, Joanna
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 
 

WOJCIECH MALAJKAT CZYTA SZEKSPIRA

2013-01-27  
Źródło artykułu: pr victoria promotion, Autor zdjęć: pr victoria promotion
 
WOJCIECH MALAJKAT CZYTA SZEKSPIRA

W  niedzielę, 27 stycznia b.r., o godz. 12.00 w klasycystycznej scenerii rzeźb w Starej Pomarańczarni, „Sonety" Williama Shakespear'a przeczyta Wojciech Malajkat. Spotkanie odbędzie się w ramach cyklu „Salony Poezji K40". Wstęp bezpłatny.


Przez cały styczeń 2013 r., uczestnikom „Salonów Poezji K40" towarzyszy poezja Wysp Brytyjskich. Znakomici aktorzy współpracujący na co dzień z Teatrem Ateneum w Warszawie, zabierają w pełną ekspresyjnych doznań podróż wszystkich miłośników literatury pięknej. Cykl, cieszący się ogromnym zainteresowaniem gości Muzeum Łazienki Królewskie, na stałe wpisał się w coniedzielny kalendarz wydarzeń kulturalnych.


Styczniowe spotkania uświetnia irlandzka muzyka na żywo w wykonaniu: Seana Palmera
i Davida Killorana (śpiew i gitara). Cykl organizowany jest przez Ośrodek Edukacji Muzeum Łazienki Królewskie i Stowarzyszenie K40. Autorem scenariusza każdego ze spotkań jest Ewa Telega - polska aktorka filmowa i teatralna, Prezes Stowarzyszenia K40.


W tym miesiącu „Salony Poezji K40" gościły m.in.: Agnieszkę Wosińską, Jacka Rozenka, Wojciecha Wysockiego, Krzysztofa Tyńca.
Wstęp na „Salony Poezji" jest bezpłatny. Obowiązują wejściówki dostępne w Kasie Muzeum w dniu każdego spotkania, od godz. 9.00.

 

 

 

pr victoria promotion
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
loading...
Wyszukaj
 
Kreska
 




Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
warszawa

Warszawa – stolica kraju i miasto na prawach powiatu leży w województwie mazowieckim. Jest to największe miasto Polski. Obszar 517 km² zamieszkuje tu 1 735 442 ludzi. Skupiają się tu najważniejsze instytucje i ośrodki o charakterze naukowym, kulturalnym, politycznym i gospodarczym.

Lista zabytków i miejsc wartych odwiedzenia zdaje się nie mieć końca. Do tych najważniejszych i rozpoznawalnych z pewnością należy: Zamek Królewski i plac Zamkowy, Stare Miasto, Trakt Królewski i Łazienki Królewskie, Pałac Kultury i Nauki, pomnik Syrenki Warszawskiej, Muzeum Powstania Warszawskiego, Centrum Nauki Kopernik i Stadion Narodowy. Jest tu także cała masa dróg rowerowych. Szczególnie atrakcyjne są te ciągnące się wzdłuż Wisły. Na każdym kroku można spotkać tereny zieleni. Parki, skwery i ogrody to idealne miejsce na spacer. Jest tu też kilkanaście rezerwatów przyrody i dwa ogrody botaniczne. W granicach miasta rośnie nawet las! To zjawisko na skalę światową.    

 



 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola