Styczniowy cykl „Salonów Poezji K40" poświęcony jest poezji Wysp Brytyjskich. Podczas najbliższego spotkania, 6 stycznia 2013 roku o godz. 12.00, w klasycystycznej scenerii galerii rzeźb w Starej Pomarańczarni, „Podróż do Bizancjum" Williama Butlera przeczytają aktorzy: Agnieszka Wosińska i Jacek Rozenek.
„Salony Poezji K40" są cotygodniowym cyklem spotkań, podczas których znani aktorzy czytają dzieła polskiej i światowej literatury. Styczniowe spotkania uświetnia muzyka na żywo w wykonaniu Seana Palmera i Davida Killorana (śpiew i gitara). Cykl organizowany jest przez Ośrodek Edukacji Muzeum Łazienki Królewskie i Stowarzyszenie K40. Autorem scenariusza każdego z „Salonów Poezji" jest Ewa Telega - polska aktorka filmowa i teatralna, Prezes Stowarzyszenia K40.
Wstęp na „Salony Poezji" jest bezpłatny. Obowiązują wejściówki dostępne w Kasie Muzeum w dniu spotkania, 6 stycznia od godz. 9.00.
***
Agnieszka Wosińska - ukończyła PWST w Warszawie w 1993 roku, jednak dyplom obroniła cztery lata później, w 1997 roku, kiedy również odebrała nagrodę za najlepszą piosenkę premierową oraz wyróżnienie na 18 Przeglądzie Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu. Związała się z Teatrem Dramatycznym w Warszawie. Na dużym ekranie pojawiła się po raz pierwszy w 1991 roku jako pasierbica ojca Mirka w filmie Magdaleny i Piotra Łazarkiewiczów "Odjazd", który to film został zrealizowany w 1995 roku jako serial telewizyjny. Sławę przyniósł jej serial TVP1 "Klan", w którym od 1997 roku wcieliła się w rolę zakonnicy Doroty Lubicz. Rok 2002 przyniósł jej nagrodę Feliksa za pierwszoplanową rolę Mary w "Pamięci wody" w Teatrze Dramatycznym.
Jacek Rozenek - urodził się 31 marca 1969 roku w Warszawie. W 1995 roku ukończył Państwową Wyższą Szkołę Teatralną w Warszawie i w tym samym roku został aktorem Teatru Współczesnego. Zagrał w wielu filmach fabularnych (m.in.: „Chopin. Pragnienie Miłości", „Trick"), serialach (m.in.: „Klan", „Ekstradycja", „39 i pół"), w spektaklach telewizyjnych.
Warszawa – stolica kraju i miasto na prawach powiatu leży w województwie mazowieckim. Jest to największe miasto Polski. Obszar 517 km² zamieszkuje tu 1 735 442 ludzi. Skupiają się tu najważniejsze instytucje i ośrodki o charakterze naukowym, kulturalnym, politycznym i gospodarczym. Lista zabytków i miejsc wartych odwiedzenia zdaje się nie mieć końca. Do tych najważniejszych i rozpoznawalnych z pewnością należy: Zamek Królewski i plac Zamkowy, Stare Miasto, Trakt Królewski i Łazienki Królewskie, Pałac Kultury i Nauki, pomnik Syrenki Warszawskiej, Muzeum Powstania Warszawskiego, Centrum Nauki Kopernik i Stadion Narodowy. Jest tu także cała masa dróg rowerowych. Szczególnie atrakcyjne są te ciągnące się wzdłuż Wisły. Na każdym kroku można spotkać tereny zieleni. Parki, skwery i ogrody to idealne miejsce na spacer. Jest tu też kilkanaście rezerwatów przyrody i dwa ogrody botaniczne. W granicach miasta rośnie nawet las! To zjawisko na skalę światową.
|
Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola