Od dnia 27 grudnia 2012 roku Muzeum Łazienki Królewskie zaprasza na spektakl w doborowej obsadzie, w reżyserii Jacka Bończyka pt.: „Stróż Niebieski, czyli kolędy anielskie, dialogi rajskie i życzenia do spełnienia". Bilety w cenie 70 - 150 zł dostępne są za pośrednictwem serwisu ebilet.pl, w salonach prasowych Empik oraz w Kasach Muzeum w dniu każdego spektaklu. Sztuka wystawiana będzie do 10 lutego 2013 roku.
„Stróż Niebieski" to klasyczna pastorałka, zaprezentowana w nowoczesnej formie. Pełne humoru dialogi, starannie dobrane i zaprojektowane przez autorkę sztuki kostiumy i dekoracje oraz zaskakujące muzyczne aranżacje kolęd powodują, że spektakl jest wspaniałą, świąteczną przygodą dla całej rodziny.
Reżyserem spektaklu jest Jacek Bończyk, znany scenarzysta i reżyser spektakli muzycznych. Na scenie Teatru Stanisławowskiego w Muzeum Łazienki Królewskie zobaczyć będzie można m.in: Annę Srokę-Hryń, Klementynę Umer, Tomasza Bednarka oraz Arkadiusza Brykalskiego. Scenariusza oraz projektów kostiumów i dekoracji podjęła się Katarzyna Lengren.
O muzyczną oprawę przedstawienia zadbał Fabian Włodarek, znany ze współpracy z m.in.: Marylą Rodowicz, Edytą Geppert, Justyną Steczkowską czy Magdą Umer.
Szacunkowy czas trwania przedstawienia: 70 minut (bez przerwy).
***
Katarzyna Lengren - autorka sztuk scenicznych, m.in.: musicalu dla dzieci „Król Bul", powstałego w roku 1970 i granego z sukcesem do dziś oraz gorzkiej komedii „Ptaszek", której premiera odbyła się w 2011r. Felietonistka, poetka i malarka. Scenografka licznych spektakli m.in.: w Operze Śląskiej, telewizji, teatrach warszawskich oraz baletów w teatrze w Bayreuth.
Jacek Bończyk - scenarzysta i reżyser spektakli muzycznych, autor tekstów piosenek, aktor teatralny. Laureat m.in.: Grand Prix na XXI Przeglądzie Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu. Wykonawca wielu recitali, w tym ostatnio wystawianego: „Mój Staszewski". Reżyserował m.in.: „Terapię Jonasza" w Teatrze Rozrywki w Chorzowie, „Obywatela" w Teatrze im. Horzycy w Toruniu, „Kota w butach", „Walc na trawie", „Nie dorosłem" - w stołecznym Teatrze Syrena , „Singielkę" w Teatrze Polskim w Bielsku-Białej czy „Zorro" w Teatrze Muzycznym w Łodzi. Jest twórcą cenionych spektakli poetyckich, m.in.: „Wersety panteisty", „O aniołach innym razem" oraz „1944 - Miasto - 2012".
Warszawa – stolica kraju i miasto na prawach powiatu leży w województwie mazowieckim. Jest to największe miasto Polski. Obszar 517 km² zamieszkuje tu 1 735 442 ludzi. Skupiają się tu najważniejsze instytucje i ośrodki o charakterze naukowym, kulturalnym, politycznym i gospodarczym. Lista zabytków i miejsc wartych odwiedzenia zdaje się nie mieć końca. Do tych najważniejszych i rozpoznawalnych z pewnością należy: Zamek Królewski i plac Zamkowy, Stare Miasto, Trakt Królewski i Łazienki Królewskie, Pałac Kultury i Nauki, pomnik Syrenki Warszawskiej, Muzeum Powstania Warszawskiego, Centrum Nauki Kopernik i Stadion Narodowy. Jest tu także cała masa dróg rowerowych. Szczególnie atrakcyjne są te ciągnące się wzdłuż Wisły. Na każdym kroku można spotkać tereny zieleni. Parki, skwery i ogrody to idealne miejsce na spacer. Jest tu też kilkanaście rezerwatów przyrody i dwa ogrody botaniczne. W granicach miasta rośnie nawet las! To zjawisko na skalę światową.
|
Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola