Ośrodek Edukacji Muzeum Łazienki Królewskie zaprasza dzieci w wieku od 6 do 10 lat na pełne przygód warsztaty rodzinne Grand Tour! Podczas najbliższego spotkania najmłodsi poznają historię oraz narodowe tradycje poprzez gry i zabawy popularne ponad 200 lat temu.
Już w najbliższą niedzielę, 9 grudnia o godzinie 11.00 w Ermitażu, dzieci dowiedzą się w co bawiono się w XVIII wieku. Będą miały wspaniałą okazję do poznania takich gier jak: rumel-pikieta czy Trou Madame. Poznają również najciekawsze zabawy z najodleglejszych zakątków świata. Na koniec spotkania, wspólnie zastanowią się jak będą mogły wyglądać gry i zabawy w przyszłości.
Wstęp na warsztaty: 15 zł (rodzice - wstęp wolny).
Czas trwania warsztatu: 2h
Rezerwacja miejsca drogą e-mail: [email protected]
W podróż wokół rozrywek XVIII wieku najmłodszych i ich rodziców zabiorą:
• Anna Walczak - absolwentka Studium Plastycznego Collage (specjalizacja kreacja przestrzeni) i Akademii Pedagogiki Specjalnej na kierunkach pedagogika (specjalizacja animacja społeczno - kulturowa) oraz pedagogika specjalna. W centrum jej zainteresowań od wielu lat jest rozwój twórczości dzieci i młodzieży. Jest autorką scenariuszy i trenerką warsztatów z zakresu rozwoju kreatywności dziecka, wolontariatu, tworzenia projektów społecznych i edukacji międzykulturowej. Od 7 lat realizuje się jako koordynator projektów społecznych i edukacyjnych, animator, wychowawca, lider młodzieżowych grup wolontariackich. Współautorka projektów międzynarodowych o charakterze społecznym m.in. warsztatów międzykulturowych dla dzieci i młodzieży (w Polsce i Chorwacji) i warsztatów twórczych dla osób niepełnosprawnych (w Chorwacji).
• Monika Prus-Głaszczka - absolwentka Akademii Pedagogiki Specjalnej na kierunkach pedagogika (specjalizacja animacja społeczno - kulturowa) oraz pedagogika specjalna. Od 8 lat pracuje z dziećmi i młodzieżą m.in. jako animator, wychowawca, kierownik kolonii i obozów letnich. Tworzy scenariusze dla nauczycieli o tematyce międzykulturowej i realizuje je podczas zajęć z przedszkolakami. Aktualnie pracuje w Fundacji Centrum Edukacji Obywatelskiej w programie Szkoła Ucząca Się (SUS), gdzie koordynuje Studia Podyplomowe Liderów Oświaty dla dyrektorów szkół. Ponadto rozwija swoje umiejętności trenerskie w Szkole Trenerów Organizacji Pozarządowych (STOP). Interesuje się life coachingiem, rozwojem osobowości i talentów u dzieci i młodzieży.
Warszawa – stolica kraju i miasto na prawach powiatu leży w województwie mazowieckim. Jest to największe miasto Polski. Obszar 517 km² zamieszkuje tu 1 735 442 ludzi. Skupiają się tu najważniejsze instytucje i ośrodki o charakterze naukowym, kulturalnym, politycznym i gospodarczym. Lista zabytków i miejsc wartych odwiedzenia zdaje się nie mieć końca. Do tych najważniejszych i rozpoznawalnych z pewnością należy: Zamek Królewski i plac Zamkowy, Stare Miasto, Trakt Królewski i Łazienki Królewskie, Pałac Kultury i Nauki, pomnik Syrenki Warszawskiej, Muzeum Powstania Warszawskiego, Centrum Nauki Kopernik i Stadion Narodowy. Jest tu także cała masa dróg rowerowych. Szczególnie atrakcyjne są te ciągnące się wzdłuż Wisły. Na każdym kroku można spotkać tereny zieleni. Parki, skwery i ogrody to idealne miejsce na spacer. Jest tu też kilkanaście rezerwatów przyrody i dwa ogrody botaniczne. W granicach miasta rośnie nawet las! To zjawisko na skalę światową.
|
Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola