„Właściwie nic szczególnego się nie zdarzyło. Przez kilka godzin jechaliśmy z niezmienną prędkością 116 km/h, a krajobraz za oknem praktycznie się nie zmieniał – tylko od czasu do czasu wśród kępek pożółkłych traw mignęło koryto wysuszonego potoku. Nie pamiętam też, żebyśmy mijali jakiś zakręt. A jednak właśnie w tamtej chwili poczułam napływającą falę wszechogarniającej szczęśliwości. Bo co może być wspanialszego niż pusta przestrzeń drogi wiodącej do czerwonego wnętrza Australii” – wspomina Małgorzata Hoch-Zwolińska.
Zapraszamy na fascynującą wycieczkę po wilgotnych lasach deszczowych, aromatycznym buszu, skąpanych w eukaliptusowej mgiełce Górach Błękitnych, gorącym piaszczystym wybrzeżu i jeszcze gorętszym interiorze, pustynnym miasteczku poszukiwaczy opali i winnicach południa. A wszystko to w kraju oddalonym o dwa dni drogi od domu...
Małgorzata Hoch-Zwolińska najchętniej podróżuje do krajów Azji Środkowej, ostatnio do tej listy dołączyły też antypody. Zwiedziła już Mongolię, Kirgistan, Uzbekistan, Gruzję, Armenię i Azerbejdżan.
Termin: 27 listopada 2012 roku
Godzina: 18.30
Miejsce: 1Piętro
Adres: ul. Foksal 11, Warszawa
Partnerami spotkania oraz całego projektu „Polska przybliża świat” są:
Klub Wysokogórski Warszawa
Uniwersytecki Klub Alpinistyczny Warszawa
Klub Turystyki Aktywnej Spacerniak
Studenckie Koło Przewodników Beskidzkich
„Polska przybliża świat” to cykl spotkań z podróżnikami, którzy opowiedzą o innych kulturach, religiach oraz o tym, co łączy wszystkich ludzi.
Pierwsze spotkanie w cyklu, „Odrzuceni w Indiach”, odbyło się w marcu. Adam Rostkowski opowiadał na nim o wykluczeniu ze społeczeństwa osób chorych na trąd. Drugie spotkanie, „Mój przyjaciel buddysta”, miało miejsce w maju. Krzysztof Renik i Elżbieta Dziuk poprowadzili nas himalajskimi szlakami pielgrzymkowymi. Czerwcowe spotkanie „Dziki świat”, prowadzone przez Adama Rostkowskiego, przybliżało życie codzienne, zwyczaje i rytuały plemienia Yanomami zamieszkującego okolice górnego Orinoko. Zaś w październiku Anna Skompska poprowadziła nas szlakami Pamiru.
Warszawa – stolica kraju i miasto na prawach powiatu leży w województwie mazowieckim. Jest to największe miasto Polski. Obszar 517 km² zamieszkuje tu 1 735 442 ludzi. Skupiają się tu najważniejsze instytucje i ośrodki o charakterze naukowym, kulturalnym, politycznym i gospodarczym. Lista zabytków i miejsc wartych odwiedzenia zdaje się nie mieć końca. Do tych najważniejszych i rozpoznawalnych z pewnością należy: Zamek Królewski i plac Zamkowy, Stare Miasto, Trakt Królewski i Łazienki Królewskie, Pałac Kultury i Nauki, pomnik Syrenki Warszawskiej, Muzeum Powstania Warszawskiego, Centrum Nauki Kopernik i Stadion Narodowy. Jest tu także cała masa dróg rowerowych. Szczególnie atrakcyjne są te ciągnące się wzdłuż Wisły. Na każdym kroku można spotkać tereny zieleni. Parki, skwery i ogrody to idealne miejsce na spacer. Jest tu też kilkanaście rezerwatów przyrody i dwa ogrody botaniczne. W granicach miasta rośnie nawet las! To zjawisko na skalę światową.
|
Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola