Ostatnim gościem listopadowych „Salonów Poezji K40 w Łazienkach Królewskich" będzie Artur Barciś - aktor warszawskiego Teatru Ateneum. Spotkanie odbędzie się w najbliższą niedzielę, 25 listopada 2012 r. o godz. 12.00 w Starej Pomarańczarni. Aktor przeczyta Księgę X „Pana Tadeusza" pt.: „Emigracja. Jacek".
„Salony Poezji" są cotygodniowym cyklem spotkań, podczas których znani aktorzy czytają dzieła polskiej i światowej literatury. W listopadzie br., w każdą niedzielę, aktorzy warszawskiego Teatru Ateneum czytają największe dzieło Adama Mickiewicza. Kameralną atmosferę listopadowych spotkań dopełnia akompaniament fortepianu w wykonaniu Macieja Piszka (ur. 1985 r.) - absolwenta Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie, laureata licznych nagród Konkursów pianistycznych w Polsce i za granicą.
Cykl organizowany jest przez Ośrodek Edukacji Muzeum Łazienki Królewskie i Stowarzyszenie K40. Autorem scenariusza każdego z Salonów Poezji jest Ewa Telega - polska aktorka filmowa i teatralna, Prezes Stowarzyszenia K40.
Wstęp na „Salony Poezji" jest bezpłatny. Z racji ograniczonej liczby miejsc, Muzeum Łazienki Królewskie zaprasza po odbiór wejściówek dostępnych w Kasie Muzeum w dniu spotkania, 25 listopada od godz. 9.00.
***
Artur Barciś (ur. 12 sierpnia 1956 w Kokawie pod Częstochową). Polski aktor teatralny, filmowy, telewizyjny i dubbingowy, a także reżyser. Absolwent PWSFTviT w Łodzi z roku 1979. Największą popularność zyskał w latach 80., wtedy też zagrał swoje najważniejsze role m.in.: „Znachor" jako Wasylko, „Kołysanka" jako Wachman, „Sam pośród swoich" jako Pielarz, „Przemytnicy" jako Szczur, w „Dekalog". Barciś jest również aktorem warszawskich teatrów. W latach 1979 - 1981 występował w teatrze Na Targówku, w latach 1982 - 1984 na deskach Teatru Narodowego, a od 1984 r. jest związany z Teatrem Ateneum. Jako wszechstronny aktor tworzy doskonałe kreacje w dramatach, ale sprawdza się również w komediach, czego dowodem jest jego rola w popularnych serialach "Miodowe lata" oraz „Ranczo". Udzielił głosu m.in. postaciom z „Kaczych opowieści" i „Brygady RR". W roku 2001 wyreżyserował film pt.: „Kocham Klarę".
Warszawa – stolica kraju i miasto na prawach powiatu leży w województwie mazowieckim. Jest to największe miasto Polski. Obszar 517 km² zamieszkuje tu 1 735 442 ludzi. Skupiają się tu najważniejsze instytucje i ośrodki o charakterze naukowym, kulturalnym, politycznym i gospodarczym. Lista zabytków i miejsc wartych odwiedzenia zdaje się nie mieć końca. Do tych najważniejszych i rozpoznawalnych z pewnością należy: Zamek Królewski i plac Zamkowy, Stare Miasto, Trakt Królewski i Łazienki Królewskie, Pałac Kultury i Nauki, pomnik Syrenki Warszawskiej, Muzeum Powstania Warszawskiego, Centrum Nauki Kopernik i Stadion Narodowy. Jest tu także cała masa dróg rowerowych. Szczególnie atrakcyjne są te ciągnące się wzdłuż Wisły. Na każdym kroku można spotkać tereny zieleni. Parki, skwery i ogrody to idealne miejsce na spacer. Jest tu też kilkanaście rezerwatów przyrody i dwa ogrody botaniczne. W granicach miasta rośnie nawet las! To zjawisko na skalę światową.
|
Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola