Belka
Poniedziałek, 29 Kwietnia 2024   imieniny: Piotr, Robert, Bogusław
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 
 

Dyplomacja w biznesie -Druga debata z cyklu „Collegialne Łazienki”

2012-11-19  
Źródło artykułu: victoria promotion pr solutions, Autor zdjęć: victoria promotion pr solutions
 
Dyplomacja w biznesie -Druga debata z cyklu „Collegialne Łazienki”

Collegium Civitas i Ośrodek Edukacji Muzeum Łazienki Królewskie zapraszają na drugie spotkanie pt. „Dyplomacja w biznesie" z cyklu debat dyplomatycznych realizowanych w ramach projektu partnerskiego „Collegialne Łazienki". Wśród zaproszonych gości m.in. Andrzej Olechowski, Henryka Bochniarz, Sławomir Klimkiewicz. Zapraszamy już 20 listopada (wtorek), godz. 18.00, Pałac na Wyspie, Muzeum Łazienki Królewskie w Warszawie. Wstęp wolny!

Globalny kryzys gospodarczy lat 2008-2009 i jego kolejne odsłony dobitnie uzmysłowiły, jak bardzo globalizacja przyczyniła się do wzrostu wzajemnej zależności państw i ich gospodarek. W warunkach kryzysu ponownie odżyły dyskusje na temat roli państwa w gospodarce. „Gospodarka, głupcze" - co słowa ówczesnego prezydenta Stanów Zjednoczonych Bill'a Clintona sprzed 20 lat oznaczają dzisiaj dla stosunków międzynarodowych? Jaka jest rola polityki zagranicznej państwa w promowaniu jego gospodarki i wspomaganiu zagranicznej ekspansji? Na ile realne staje się zagrożenie w postaci nasilenia się praktyk protekcjonistycznych? Jak polska dyplomacja - klasyczna i publiczna - wspiera polski biznes poza granicami kraju?

Moderatorem spotkania będzie dr Julian Pańków - wykładowca Collegium Civitas. W latach 90-tych koordynator i uczestnik projektów wspierających reformy gospodarcze w szeregu krajów przechodzących transformację systemową, m.in. w Rosji, w państwach Azji Centralnej, w Bułgarii.

Udział w debacie potwierdzili m.in.:

dr Andrzej Olechowski - przewodniczący Rady Nadzorczej Banku Handlowego w Warszawie S.A., członek Rady Dyrektorów Euronet oraz Rady Nadzorczej P4 Sp.zo.o., były Minister Finansów (1992) i Spraw Zagranicznych (1993-95).

dr Sławomir Klimkiewicz - dyplomata i politolog, specjalista ds. badań kryzysów i konfliktów międzynarodowych oraz polityczno-społecznych. Pracował i kierował polskimi placówkami dyplomatycznymi w Paryżu, Caracas, Hawanie, Algierze. Kierował Departamentem Promocji i Informacji MSZ. Realizator i koordynator programów rozwojowo-modernizacyjnych Unii Europejskiej dot. reform strukturalnych, współpracy regionalnej, migracji. Od 1990 r. głęboko zaangażowany w działalność na rzecz Organizacji Bezpieczeństwa i Współpracy w Europie. W latach 1999-2005 delegowany do pracy w misji OBWE w Bośni i Hercegowinie.

dr Henryka Bochniarz - założycielka Polskiej Konfederacji Pracodawców Prywatnych Lewiatan, wiceprezydent Businesseurope, Europejskiego Związku Konfederacji Przemysłu i Pracodawców, wiceprzewodnicząca Trójstronnej Komisji ds. Społeczno-Gospodarczych oraz Komitetu Dobrych Praktyk GPW, współtwórczyni Kongresu Kobiet oraz Stowarzyszenia Kongres Kobiet.

Zgłoszenia prosimy wysyłać na adres [email protected].

Kolejne debaty dyplomatyczne odbywać się będą cyklicznie:
27 listopada - „ Ceremoniał dworski jako pierwotna forma protokołu dyplomatycznego"
18 grudnia - „Czy istnieje polska wizja przyszłości Unii Europejskiej?"

***

„Collegialne Łazienki" to projekt współpracy Ośrodka Edukacji Muzeum Łazienki Królewskie i Collegium Civitas przy organizacji wspólnych wydarzeń kulturalno-edukacyjnych. Projekt będzie podzielony na cykle tematyczne związane ze wspólnymi profilami działalności obu instytucji. W ramach każdego cyklu realizowane będą warsztaty i debaty tematyczne.

 

 

victoria promotion pr solutions
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
loading...
Wyszukaj
 
Kreska
 




Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
warszawa

Warszawa – stolica kraju i miasto na prawach powiatu leży w województwie mazowieckim. Jest to największe miasto Polski. Obszar 517 km² zamieszkuje tu 1 735 442 ludzi. Skupiają się tu najważniejsze instytucje i ośrodki o charakterze naukowym, kulturalnym, politycznym i gospodarczym.

Lista zabytków i miejsc wartych odwiedzenia zdaje się nie mieć końca. Do tych najważniejszych i rozpoznawalnych z pewnością należy: Zamek Królewski i plac Zamkowy, Stare Miasto, Trakt Królewski i Łazienki Królewskie, Pałac Kultury i Nauki, pomnik Syrenki Warszawskiej, Muzeum Powstania Warszawskiego, Centrum Nauki Kopernik i Stadion Narodowy. Jest tu także cała masa dróg rowerowych. Szczególnie atrakcyjne są te ciągnące się wzdłuż Wisły. Na każdym kroku można spotkać tereny zieleni. Parki, skwery i ogrody to idealne miejsce na spacer. Jest tu też kilkanaście rezerwatów przyrody i dwa ogrody botaniczne. W granicach miasta rośnie nawet las! To zjawisko na skalę światową.    

 



 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola