Belka
Sobota, 4 Maja 2024   imieniny: Florian, Malwina, Monika
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 
 

MUZEUM ŁAZIENKI KRÓLEWSKIE W WARSZAWIE KALENDARIUM WYDARZEŃ W LISTOPADZIE 2012 ROKU

2012-11-06  
Źródło artykułu: v5group, Autor zdjęć: MUZEUM ŁAZIENKI KRÓLEWSKIE W WARSZAWIE
 
MUZEUM ŁAZIENKI KRÓLEWSKIE W WARSZAWIE KALENDARIUM WYDARZEŃ W LISTOPADZIE 2012 ROKU

28.06.2012 – 28.04.2013

Bacciarelli i inni.

Królewska kolekcja

obrazów Stanisława Augusta - Pałac na Wyspie

 

Kolejna odsłona z cyklu wystaw Stanisław August – mecenas i kolekcjoner. Na wystawie można zobaczyć dzieła ze zbiorów Muzeum Łazienki Królewskie oraz partnera wystawy, Muzeum Narodowego w Warszawie. Motywem przewodnim ekspozycji jest rola nadwornego malarza króla Stanisława Augusta – Marcella Bacciarellego, jako przyjaciela i najważniejszego doradcy monarchy, mającego istotny wpływ na kształtowanie się królewskiej kolekcji. Obok dzieł już prezentowanych podczas wystawy Rembrandt i inni można zobaczyć 25 płócien wypożyczonych z MNW, w tym Judytę z głową Holofernesa Franciszka Smuglewicza, Starca z fajką Gabriela Metsu.

20 września 2012 roku do Pałacu na Wyspie powróciły po konserwacji 22 obrazy, wśród których znajdują się między innymi: Ptactwo domowe z bażantem i pawiami Melchiora de Hondecoeter, Portret Elżbiety z Lubomirskich Rybińskiej Adama Manyoki, czy Portret młodego mężczyzny Piete Verelstria.

 

 

2 - 30.11.2012

PROGRAM CZTERECH MUZEÓW - REZYDENCJI KRÓLEWSKICH

 

21 sierpnia 2012 roku cztery Muzea – Rezydencje Królewskie podpisały porozumienie o współpracy, deklarując chęć realizacji wspólnych przedsięwzięć. Listopadowy program jest pierwszą wspólną inicjatywą, mającą na celu zwiększenie dostępności do oferty kulturalno-edukacyjnej oraz podkreślenie społecznej odpowiedzialności Muzeów – Rezydencji Królewskich. Przez cały listopad 2012 roku wstęp do Zamku Królewskiego w Warszawie, Zamku Królewskiego na Wawelu, Muzeum Łazienki Królewskie oraz Muzeum Pałacu w Wilanowie jest bezpłatny.

 

 

31.10 – 15.11.2012

WYSTAWA CZTERECH MUZEÓW -REZYDENCJI KRÓLEWSKICH

Galeria Plenerowa

 

Wystawa towarzysząca listopadowemu programowi prezentuje 50 wielkoformatowych fotografii przedstawiających cztery Rezydencje Królewskie oraz ich program edukacyjny.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

3.11, 4.11, 10.11, 11.11, 17.11, 18.11, 24.11, 25.11.2012 (każda sobota i niedziela)

NOWOCZESNA KOLEKCJA

godz. 11:15 i 15:15

Pałac na Wyspie

 

W ramach ogólnopolskiego projektu Nowoczesny Patriotyzm zapraszamy do aktywnego uczestnictwa w spotkaniach przybliżających dzieje królewskiej kolekcji obrazów Stanisława Augusta. Historie i tajemnice jednej z najstarszych polskich kolekcji dzieł sztuki opowiadają edukatorzy Ośrodka Edukacji.

Wstęp wolny

 

 

8.11, 15.11, 22.11, 29.11.2012 (każdy czwartek)

OBRAZY CZWARTKOWE

EDUKACYJNE SPOTKANIA NA WYSTAWIE

BACCIARELLI I INNI

godz.17:00 i 17:30

Pałac na Wyspie

 

Cykl twórczych spotkań z wybranymi dziełami Marcella Bacciarellego, nadwornego malarza Stanisława Augusta oraz innymi obrazami z królewskiej kolekcji. W każdy czwartek można wysłuchać historii dotyczącej jednego z królewskich obrazów oraz wziąć udział w prostych działaniach animacyjnych wzbogacających wiedzę o kanonach malarskich i kontekście historycznym epoki.

Wstęp wolny

 

 

10.11, 24.11 2012

IKONY ŁAZIENEK. MARCELLO BACIARELLI.

Warsztaty artystyczne dla młodzieży i dorosłych

godz. 14:00

Pałac na Wyspie

 

Warsztaty dla młodzieży i dorosłych towarzyszące wystawie Bacciarelli i inni. Królewska kolekcja obrazów Stanisława Augusta. Podczas warsztatów uczestnicy przyjrzą się wieloaspektowej relacji obraz – widz, nauczą się, jak interpretować obrazy, ich ikonografię, styl artysty. Ośrodek Edukacji zaprasza nie tylko tych, którzy czują się pewnie w każdym muzeum, ale również tych wszystkich, którzy chcą pogłębić swoją wrażliwość i poznać fascynujący świat malarstwa.

Wstęp: 15 zł /obowiązują zapisy: [email protected]

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

14.11, 21.11, 28.11.2012

ŚRODOWE WYKŁADY

godz. 18:00

 Pałac na Wyspie

 

Cykl wykładów podejmujących tematy związane z królewską kolekcją rzeźby i malarstwa. Jesienne spotkania w sposób szczególny przybliżą historię zmagań artystów z materią rzeźbiarską: marmurem, drewnem, gipsem oraz woskiem. Spotkania prowadzą historycy sztuki ośrodków akademickich z Polski i z zagranicy.

14.11 – W królewskiej Malarni. Teoria i praktyka

– dr Alina Dzięcioł (Zamek Królewski w Warszawie).

21.11  Nowe życie drzewa czyli o snycerce

– dr Renata Sulewska (Instytut Historii Sztuki UW)

28.11  Podły materiał? Śmiertelna biel gipsu

– prof. Andrzej Pieńkos (Instytut Historii Sztuki UW)

Wstęp wolny (obowiązują wejściówki do odebrania w Kasie Muzeum)

 

 

8.11, 15.11, 22.11, 29.11.2012 (każdy czwartek)

ARTYŚCI W ŁAZIENKACH

godz. 18:00 (lub 17:00)                                                                                                                                                      

Pałac Myślewicki

 

Cykl autorskich spotkań zapoczątkowany w 2011 roku jako wydarzenie towarzyszące wystawie fotografii Czesława Czaplińskiego Artyści Europie. W spotkaniach biorą udział zaproszeni wybitni artyści, którzy opowiadają o swojej pracy, dylematach współczesnej sztuki oraz o europejskim wymiarze kultury.

 

 

4.11, 11.11, 18.11, 25.11.2012 (każda niedziela)

 

v5group
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
loading...
Wyszukaj
 
Kreska
 




Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
warszawa

Warszawa – stolica kraju i miasto na prawach powiatu leży w województwie mazowieckim. Jest to największe miasto Polski. Obszar 517 km² zamieszkuje tu 1 735 442 ludzi. Skupiają się tu najważniejsze instytucje i ośrodki o charakterze naukowym, kulturalnym, politycznym i gospodarczym.

Lista zabytków i miejsc wartych odwiedzenia zdaje się nie mieć końca. Do tych najważniejszych i rozpoznawalnych z pewnością należy: Zamek Królewski i plac Zamkowy, Stare Miasto, Trakt Królewski i Łazienki Królewskie, Pałac Kultury i Nauki, pomnik Syrenki Warszawskiej, Muzeum Powstania Warszawskiego, Centrum Nauki Kopernik i Stadion Narodowy. Jest tu także cała masa dróg rowerowych. Szczególnie atrakcyjne są te ciągnące się wzdłuż Wisły. Na każdym kroku można spotkać tereny zieleni. Parki, skwery i ogrody to idealne miejsce na spacer. Jest tu też kilkanaście rezerwatów przyrody i dwa ogrody botaniczne. W granicach miasta rośnie nawet las! To zjawisko na skalę światową.    

 



 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola