W najbliższą niedzielę, 28 października 2012 r. o godz. 12.00 gościem cyklu „Salony Poezji K40 w Łazienkach Królewskich” będzie znana i ceniona aktorka Teatru Ateneum – Krystyna Tkacz. W klasycystycznej scenerii Starej Pomarańczarni aktorka przeczyta Księgę VI „Pana Tadeusza” Adama Mickiewicza pt.: „Zaścianek”.
„Salony Poezji” są cotygodniowym cyklem spotkań, podczas których znani aktorzy czytają dzieła polskiej i światowej literatury. W październiku i listopadzie br., w każdą niedzielę aktorki i aktorzy warszawskiego Teatru Ateneum czytają największe dzieło Adama Mickiewicza. Kameralną atmosferę październikowych spotkań dopełnia akompaniament fortepianu w wykonaniu Macieja Piszka (ur. 1985 r.) – absolwenta Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie, laureata licznych nagród Konkursów pianistycznych w Polsce i za granicą.
Cykl organizowany jest przez Ośrodek Edukacji Muzeum Łazienki Królewskie i Stowarzyszenie K40. Autorem scenariusza każdego z Salonów Poezji jest Ewa Telega – polska aktorka filmowa i teatralna, Prezes Stowarzyszenia K40.
Wstęp na „Salony Poezji” jest bezpłatny. Z racji ograniczonej liczby miejsc, Muzeum Łazienki Królewskie zaprasza po odbiór wejściówek dostępnych w Kasie Muzeum w dniu spotkania, 28 października od godz. 9.00.
***
Krystyna Tkacz (ur. 1947 we Wrocławiu). Szkołę aktorską ukończyła w Krakowie w 1972 roku. Zaraz po studiach rozpoczęła pracę w Teatrze Polskim w Poznaniu, gdzie grała przez dwa sezony. Następnie przeniosła się do Warszawy, by zasilić zespoły takich teatrów, jak: Rozmaitości (1974-79), Komedia (1979-82), Współczesny (1982-88). Od tamtej pory jest etatową aktorką warszawskiego Teatru Ateneum. Grywa w filmach i serialach, uznanie zdobyła też jako wykonawczyni piosenek aktorskich. Niejednokrotnie występowała na Przeglądzie Piosenki Aktorskiej w rodzimym Wrocławiu.
Warszawa – stolica kraju i miasto na prawach powiatu leży w województwie mazowieckim. Jest to największe miasto Polski. Obszar 517 km² zamieszkuje tu 1 735 442 ludzi. Skupiają się tu najważniejsze instytucje i ośrodki o charakterze naukowym, kulturalnym, politycznym i gospodarczym. Lista zabytków i miejsc wartych odwiedzenia zdaje się nie mieć końca. Do tych najważniejszych i rozpoznawalnych z pewnością należy: Zamek Królewski i plac Zamkowy, Stare Miasto, Trakt Królewski i Łazienki Królewskie, Pałac Kultury i Nauki, pomnik Syrenki Warszawskiej, Muzeum Powstania Warszawskiego, Centrum Nauki Kopernik i Stadion Narodowy. Jest tu także cała masa dróg rowerowych. Szczególnie atrakcyjne są te ciągnące się wzdłuż Wisły. Na każdym kroku można spotkać tereny zieleni. Parki, skwery i ogrody to idealne miejsce na spacer. Jest tu też kilkanaście rezerwatów przyrody i dwa ogrody botaniczne. W granicach miasta rośnie nawet las! To zjawisko na skalę światową.
|
Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola