04.listopada rozpocznie się VIII Festiwal Polskiej Muzyki Kameralnej. Przez pięć kolejnych niedziel odbędą się koncerty na których zaprezentowane zostaną dzieła polskich kompozytorów o których z niezrozumiałych powodów zapomniano.
Pierwszy koncert – niedziela, 4 listopada, Karol Lipiński – koncert z niewykonywanymi na Festiwalach utworami Lipińskiego m.in. Wariacje nt. z Kopciuszka G. Rossiniego, Fantazja nt. z Hugenotów G. Meyerbera. Tym samym ukończony zostanie cykl utworów K. Lipińskiego w wykonaniu, tak jak wszystkich do tej pory, Konstantego Andrzeja Kulki. Dzieła te były wykonywane na poprzednich Festiwalach Polskiej Muzyki Kameralnej w zdecydowanej większości po raz pierwszy od czasów Lipińskiego. W ten sposób p. Kulka stał się drugim, po Lipińskim, skrzypkiem mającym w swoim repertuarze prawie wszystkie utwory Lipińskiego.
Warszawa – stolica kraju i miasto na prawach powiatu leży w województwie mazowieckim. Jest to największe miasto Polski. Obszar 517 km² zamieszkuje tu 1 735 442 ludzi. Skupiają się tu najważniejsze instytucje i ośrodki o charakterze naukowym, kulturalnym, politycznym i gospodarczym. Lista zabytków i miejsc wartych odwiedzenia zdaje się nie mieć końca. Do tych najważniejszych i rozpoznawalnych z pewnością należy: Zamek Królewski i plac Zamkowy, Stare Miasto, Trakt Królewski i Łazienki Królewskie, Pałac Kultury i Nauki, pomnik Syrenki Warszawskiej, Muzeum Powstania Warszawskiego, Centrum Nauki Kopernik i Stadion Narodowy. Jest tu także cała masa dróg rowerowych. Szczególnie atrakcyjne są te ciągnące się wzdłuż Wisły. Na każdym kroku można spotkać tereny zieleni. Parki, skwery i ogrody to idealne miejsce na spacer. Jest tu też kilkanaście rezerwatów przyrody i dwa ogrody botaniczne. W granicach miasta rośnie nawet las! To zjawisko na skalę światową.
|
Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola