Od 10 października 2012 r. rozpoczął się cotygodniowy cykl pasjonujących spotkań pt.: „Rzeźba, Teoria, Praktyka, Ikonografia”. Wstęp bezpłatny.
Od października do grudnia środowe wykłady w szczególny sposób przybliżą historię zmagań artystów z materią rzeźbiarską: marmurem, drewnem, gipsem oraz woskiem. Najbliższe spotkanie pt.: „Tajemne Życie Woskowych Figur” poprowadzi Prof. Andrzej Pieńkos
z Instytutu Historii Sztuki Uniwersytetu Warszawskiego.
Warszawa – stolica kraju i miasto na prawach powiatu leży w województwie mazowieckim. Jest to największe miasto Polski. Obszar 517 km² zamieszkuje tu 1 735 442 ludzi. Skupiają się tu najważniejsze instytucje i ośrodki o charakterze naukowym, kulturalnym, politycznym i gospodarczym. Lista zabytków i miejsc wartych odwiedzenia zdaje się nie mieć końca. Do tych najważniejszych i rozpoznawalnych z pewnością należy: Zamek Królewski i plac Zamkowy, Stare Miasto, Trakt Królewski i Łazienki Królewskie, Pałac Kultury i Nauki, pomnik Syrenki Warszawskiej, Muzeum Powstania Warszawskiego, Centrum Nauki Kopernik i Stadion Narodowy. Jest tu także cała masa dróg rowerowych. Szczególnie atrakcyjne są te ciągnące się wzdłuż Wisły. Na każdym kroku można spotkać tereny zieleni. Parki, skwery i ogrody to idealne miejsce na spacer. Jest tu też kilkanaście rezerwatów przyrody i dwa ogrody botaniczne. W granicach miasta rośnie nawet las! To zjawisko na skalę światową.
|
Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola