Belka
Niedziela, 26 Maja 2019   imieniny: Filip, Paulina, Marianna
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Współpraca z Warszawą i stypendia dla doktorantów

Data publikacji: 2019-04-15, Data modyfikacji: 2019-04-17
A A AWydrukDrukuj  
 
Lead/Skrót: SGH i m.st. Warszawa zawarły dziś porozumienie o współpracy na rzecz Warszawy, m.in. w zakresie zrównoważonego rozwoju miasta oraz polityki przestrzennej i gospodarczej. Porozumienie, które w bibliotece SGH podpisali rektor Marek Rocki i prezydent Rafał Trzaskowski, zapowiada także powołanie wspólnej grupy roboczej, która wypracuje rekomendacje zmian przestrzennych terenu przed budynkiem głównym SGH oraz włączenia kampusu w przestrzeń publiczną miasta. Prezydent Warszawy ogłosił program stypendialny dla doktorantów. Treść aktualności: SGH i m.st. Warszawa zawarły dziś porozumienie o współpracy na rzecz Warszawy, m.in. w zakresie zrównoważonego rozwoju miasta oraz polityki przestrzennej i gospodarczej. Porozumienie, które w bibliotece SGH podpisali rektor Marek Rocki i prezydent Rafał Trzaskowski, zapowiada także powołanie wspólnej grupy roboczej, która wypracuje rekomendacje zmian przestrzennych terenu przed budynkiem głównym SGH oraz włączenia kampusu przestrzeń publiczną miasta. Prezydent Warszawy ogłosił program stypendialny dla doktorantów. – Tylko we współpracy z miastem i dzielnicą Mokotów możliwy jest rozwój kampusu. Zlokalizowany na granicy Śródmieścia i Mokotowa, świetnie skomunikowany, otwarty i nowoczesny kampus niezwykle wzbogaci tę część miasta, pełniąc różne funkcje edukacyjne i społeczne – mówił rektor Marek Rocki. Jednym z najważniejszych punktów dzisiejszego spotkania była zapowiedź innowacyjnego projektu – stypendia dla doktorantów zainteresowanych badaniami nad Warszawą. – To szansa na rozwój dla młodych naukowców - mówił Rafał Trzaskowski, prezydent stolicy. – Zarówno porozumienie, jak i stypendia dla doktorantów umożliwią skuteczną realizację celów Strategii #Warszawa2030, czyli naszego miasta jako otwartej i przyjaznej metropolii z aktywnymi mieszkańcami. Porozumienie pozwoli jeszcze bardziej wykorzystać potencjał warszawskiego sektora nauki do podnoszenia jakości życia w  mieście, włączyć naukowców do dialogu na temat rozwoju miasta-dodał prezydent. Pomoc materialna dla doktorantów zajmujących się tematyką istotną dla miasta pozwoli uzyskać realizatorom polityk miejskich przesłanki do podejmowania działań i decyzji popartych wynikami badań naukowych. Stypendia będą przyznawana na maksymalnie 12 miesięcy (w łącznej kwocie do 30 000 zł na projekt, tj. 2500 zł miesięcznie) na realizację projektu badawczego w jednym z obszarów wskazanych przez urząd. Nabór wniosków rozpocznie się na przełomie kwietnia i maja. Aktualności - kategoria: informacja

Pełna treść wiadomości na: sgh.waw.pl/pl/Lists/aktualnosci/DispForm.aspx?ID=2227
sgh.waw.pl, Źródło artykułu: sgh.waw.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Wybrane firmy
Kreska
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
warszawa

Warszawa – stolica kraju i miasto na prawach powiatu leży w województwie mazowieckim. Jest to największe miasto Polski. Obszar 517 km² zamieszkuje tu 1 735 442 ludzi. Skupiają się tu najważniejsze instytucje i ośrodki o charakterze naukowym, kulturalnym, politycznym i gospodarczym.

Lista zabytków i miejsc wartych odwiedzenia zdaje się nie mieć końca. Do tych najważniejszych i rozpoznawalnych z pewnością należy: Zamek Królewski i plac Zamkowy, Stare Miasto, Trakt Królewski i Łazienki Królewskie, Pałac Kultury i Nauki, pomnik Syrenki Warszawskiej, Muzeum Powstania Warszawskiego, Centrum Nauki Kopernik i Stadion Narodowy. Jest tu także cała masa dróg rowerowych. Szczególnie atrakcyjne są te ciągnące się wzdłuż Wisły. Na każdym kroku można spotkać tereny zieleni. Parki, skwery i ogrody to idealne miejsce na spacer. Jest tu też kilkanaście rezerwatów przyrody i dwa ogrody botaniczne. W granicach miasta rośnie nawet las! To zjawisko na skalę światową.    

  

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola