Sprawy o podział majątku wspólnego to jedne z najbardziej skomplikowanych spraw działowych. Przede wszystkim dlatego, że tego rodzaju postępowaniom często towarzyszą emocje. Strony starają się podczas podziału jak najwięcej zyskać na rozstaniu, co często dodatkowo komplikuje i tak już trudną sprawę.
Wiele osób uważa, że sprawy o podział majątku wspólnego nie sposób przeprowadzić tak, aby każda ze stron na podziale zyskała. Jest w tym nieco prawdy. To sprawy, w których trudno jest mówić o wygranej czy przegranej. Jednak bezsprzecznie są to sprawy, które wymagają szczególnej wiedzy i doświadczenia. Dlatego składając wniosek o podział majątku do sadu, warto mieć u swego boku profesjonalnego pełnomocnika.
Najczęściej podział majątku kojarzy się z rozwodem. Wówczas ustaje wspólność majątkowa i powstają udziały byłych małżonków w majątku wspólnym. Jednak nie tylko podział majątku po rozwodzie jest dopuszczalny przez prawo. Podział majątku można także przeprowadzić w trakcie trwania małżeństwa, gdy w małżeństwie obowiązuje rozdzielność majątkowa. Wprowadzając rozdzielność, małżonków przestaje łączyć wspólny majątek.
Od chwili zawarcia aktu notarialnego lub orzeczenia sądu, każdy z małżonków posiadać będzie majątek osobisty. Składniki majątkowe, które do tej pory objęte były majątkiem wspólnym, przestają stanowić niepodzielną własność małżonków, a w jej miejsce pojawia się współwłasność w określonych częściach dla każdego z małżonków. W takiej sytuacji kolejnym krokiem, aby rozdzielić składniki majątkowe, jest podział majątku.
Najczęściej podział majątku w Warszawie odbywa się po zakończeniu postępowania rozwodowego. Dokonać podziału majątku można na dwa sposoby. Pierwszym z nich jest zawarcie u notariusza umowy w formie aktu notarialnego. Drugą jest postępowanie sądowe. W pierwszej sytuacji strony przystępujące do aktu notarialnego muszą być zgodne w swej woli i mieć przygotowany plan podziału majątku.
W przeciwnym wypadku notariusz nie dokona czynności notarialnej. W sytuacji zaś, gdy strony nie doszły do porozumienia, pozostaje wyłącznie droga sądowa. Niezależnie od tego, czy wniosek o podział majątku wspólnego składa jeden z małżonków, czy oboje, przeprowadzenie postępowania wymaga ogromnej wiedzy prawnej i doświadczenia.
Dobry prawnik od podziału majątku w Warszawie powinien mieć wieloletnie doświadczenie w prowadzeniu tego rodzaju spraw. Podobnie jak sprawy rozwodowe, postępowania działowe należą do jednym z najtrudniejszych. Dlatego, jeśli zdecydujemy się na złożenie wniosku o podział majątku wspólnego, warto być przygotowanym na trudne i skomplikowane postępowanie. Najlepiej jest takie sprawy powierzyć dobremu adwokatowi lub radcy prawnemu w Warszawie.
Dzięki temu sprawa o podział majątku po ustaniu wspólności majątkowej odbędzie się bez zbędnych komplikacji. Dobry prawnik od rozwodów i podziału majątku zadba o każdy szczegół sprawy. Doświadczony radca prawny zasugeruje najkorzystniejszy podział składników majątkowych. Dodatkowo przygotuje razem z klientem plan podziału i sporządzi wniosek do sądu rejonowego, który jest właściwy do rozpoznania sprawy.
Wyjście ze współwłasności, która powstaje po ustaniu wspólności majątkowej, a więc po rozdzielności majątkowej w czasie trwania małżeństwa lub po rozwodzie nie jest łatwe. Dlatego sprawy o podział często ciągną się latami, gdy strony postanowiły samodzielnie reprezentować swoje interesy na rozprawie w sądzie. Dobry prawnik Warszawa z pewnością skutecznie załatwi sprawy o rozwód i podział majątku, które odbędą się jak najszybciej.
Warszawa – stolica kraju i miasto na prawach powiatu leży w województwie mazowieckim. Jest to największe miasto Polski. Obszar 517 km² zamieszkuje tu 1 735 442 ludzi. Skupiają się tu najważniejsze instytucje i ośrodki o charakterze naukowym, kulturalnym, politycznym i gospodarczym. Lista zabytków i miejsc wartych odwiedzenia zdaje się nie mieć końca. Do tych najważniejszych i rozpoznawalnych z pewnością należy: Zamek Królewski i plac Zamkowy, Stare Miasto, Trakt Królewski i Łazienki Królewskie, Pałac Kultury i Nauki, pomnik Syrenki Warszawskiej, Muzeum Powstania Warszawskiego, Centrum Nauki Kopernik i Stadion Narodowy. Jest tu także cała masa dróg rowerowych. Szczególnie atrakcyjne są te ciągnące się wzdłuż Wisły. Na każdym kroku można spotkać tereny zieleni. Parki, skwery i ogrody to idealne miejsce na spacer. Jest tu też kilkanaście rezerwatów przyrody i dwa ogrody botaniczne. W granicach miasta rośnie nawet las! To zjawisko na skalę światową.
|
Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola