Belka
Piątek, 26 Kwietnia 2024   imieniny: Maria, Marcelina, Marzena
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 
 

Praktyczny urok flaneli

Data publikacji: 2021-09-20, Data modyfikacji: 2021-09-24
A A AWydrukDrukuj  
 
Praktyczny urok flaneli

Każdy mężczyzna powinien mieć w szafie przynajmniej jeden garnitur, a kobieta – „małą czarną”. Istnieje jednak spore prawdopodobieństwo, że w obu przypadkach ubrania te będą sąsiadować w szafie z innym, prawdziwie uniwersalnym, garderobianym evergreenem. Dlaczego jest nim właśnie koszula flanelowa?

Wszystko zaczęło się jeszcze w XVI wieku, gdy w walijskich warsztatach tkackich opracowano nową metodę szczotkowania gładkiej bawełny, nadającą jej powierzchni włoskowaty charakter. Miękki, masywny materiał oferował przyjemną w dotyku strukturę oraz dobre właściwości termoizolacyjne. Tak narodziła się flanela, która w połączeniu z praktycznym krojem koszulowym okazała się być prawdziwym przebojem – najpierw wśród osób pracujących fizycznie, a z czasem także trafiając do szaf jako powszechnie spotykany element garderoby w niemal każdym domu.

– Popularność koszul flanelowych wynika zapewne z ich uniwersalności i praktyczności. Łatwo je założyć oraz zdjąć, a przy tym można je nosić na wiele sposobów – zapiętą klasycznie na guziki lub tylko narzuconą luźno na t-shirt bez zapinania. Do tego są wygodne, lekkie, przyjemne w dotyku oraz ciepłe. W każdej chwili można je zdjąć i przewiązać w pasie, co pozwala elastycznie dopasować się do temperatury otoczenia – wylicza Grzegorz Marcinkowski z firmy Blaklader Workwear.

Szukając odpowiedniej koszuli flanelowej należy zwrócić uwagę na gramaturę materiału – będzie miała kluczowe znaczenie dla właściwości termoizolacyjnych. Koszule posiadające dodatkowo podszewkę z np. polaru mogą nawet pełnić funkcje podobne do swetra lub kurtki. I co ciekawe – być równie atrakcyjne wizualnie, dzięki kreatywnemu wykorzystaniu motywu kraty. Ten charakterystyczny element jest historyczną spuścizną wspomnianych już początków flaneli, bowiem walijscy krawcy na początku szyli z niej przede wszystkim szkockie kilty.

– Wyjątkowy styl koszul flanelowych – kraciastych, zawsze zapinanych na guziki, posiadających dwie zapinane kieszonki na piersiach oraz miękki kołnierzyk – sprawił, że chętnie korzystają z nich modowi konserwatyści, osoby wykonujące prace fizyczne, jak również użytkownicy poszukujący ciekawego i praktycznego stroju casualowego. Dzięki bogactwu dostępnych wzorów i kolorystyki krat, z koszuli flanelowej można uczynić niezwykle uniwersalny element garderoby, który sprawdzi się w najróżniejszych sytuacjach – od spotkania ze znajomymi czy wieczornego spaceru, przez wyprawę na zakupy i wypad w góry, aż po wyjście do pracy, w której nie obowiązuje sztywny dress code – podsumowuje Grzegorz Marcinkowski.

, Źródło artykułu: Blaklader
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Dodaj artykuł
 




Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
warszawa

Warszawa – stolica kraju i miasto na prawach powiatu leży w województwie mazowieckim. Jest to największe miasto Polski. Obszar 517 km² zamieszkuje tu 1 735 442 ludzi. Skupiają się tu najważniejsze instytucje i ośrodki o charakterze naukowym, kulturalnym, politycznym i gospodarczym.

Lista zabytków i miejsc wartych odwiedzenia zdaje się nie mieć końca. Do tych najważniejszych i rozpoznawalnych z pewnością należy: Zamek Królewski i plac Zamkowy, Stare Miasto, Trakt Królewski i Łazienki Królewskie, Pałac Kultury i Nauki, pomnik Syrenki Warszawskiej, Muzeum Powstania Warszawskiego, Centrum Nauki Kopernik i Stadion Narodowy. Jest tu także cała masa dróg rowerowych. Szczególnie atrakcyjne są te ciągnące się wzdłuż Wisły. Na każdym kroku można spotkać tereny zieleni. Parki, skwery i ogrody to idealne miejsce na spacer. Jest tu też kilkanaście rezerwatów przyrody i dwa ogrody botaniczne. W granicach miasta rośnie nawet las! To zjawisko na skalę światową.    

 



 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola