W tym wydaniu biuletynu eFEkty przedstawiamy ciekawe miejsca, które warto odwiedzić w te wakacje. Wszystkie dostały dofinansowanie z Unii Europejskiej.
Fundusze Europejskie sprawiają, że turystyczna mapa Polski staje się coraz bogatsza. Unijne pieniądze przeznacza się na renowację zabytków, rewitalizację zaniedbanych terenów i nowe miejsca dla turystów.
Przykłady takich inwestycji opisujemy w najnowszym numerze biuletynu eFEkty. Opowiadamy tu m.in. historię zapomnianej łaźni miejskiej i starej warzelni piwa. Zamieniły się one w nowoczesne galerie sztuki. Zapraszamy też na Dolny Śląsk – można go zwiedzać na rowerze. Na turystów czeka tu specjalna sieć malowniczych ścieżek.
Ale Fundusze Europejskie to nie tylko turystyka. W naszym biuletynie opisujemy też ciekawe historie przedsiębiorców, zwykłych ludzi. Dzięki unijnym pieniądzom zrealizowali oni swoje niezwykłe pomysły.
Zapraszamy do lektury!
Upragniony urlop tuż, tuż, a Ty ciągle jeszcze nie masz pomysłu, jak go spędzić. Koniecznie zajrzyj do najnowszego numeru biuletynu eFEkty. Znajdziesz tu wiele letnich inspiracji. Opisujemy w nim ciekawe miejsca, które zmieniły się dzięki Funduszom Europejskim. Jeśli lubisz góry, wybierz się na tatrzańskie szlaki. Na fanów wspinaczki czeka tu pierwsza w Tatrach ścieżka via ferrata. Wielbicielom dwóch kółek polecamy Singletrack Glacensis – to sieć malowniczych tras rowerowych, która powstała na Dolnym Śląsku. Z kolei miłośników sztuki zapraszamy do Suwałk. W budynku starej, zapomnianej łaźni miejskiej stworzono tu nowoczesną galerię. Masz bliżej do Tychów? Koniecznie wybierz się do Tichauer Art Gallery – działa ona w zabytkowej warzelni piwa. Fani tradycyjnego jedzenia powinni odwiedzić Kraków. Można tu spróbować regionalnych specjałów, takich jak pstrąg ojcowski czy kiełbasa piaszczańska. To prawdziwa uczta dla podniebienia! Fundusze Europejskie zmieniają nasze otoczenie. Sprawiają, że zapomniane, nieatrakcyjne turystycznie miejsca dostają drugie życie. Z kolei te dobrze znane zyskują dodatkowe walory i zaczynają przyciągać nowych turystów. Korzystamy z tego wszyscy!
Warszawa – stolica kraju i miasto na prawach powiatu leży w województwie mazowieckim. Jest to największe miasto Polski. Obszar 517 km² zamieszkuje tu 1 735 442 ludzi. Skupiają się tu najważniejsze instytucje i ośrodki o charakterze naukowym, kulturalnym, politycznym i gospodarczym. Lista zabytków i miejsc wartych odwiedzenia zdaje się nie mieć końca. Do tych najważniejszych i rozpoznawalnych z pewnością należy: Zamek Królewski i plac Zamkowy, Stare Miasto, Trakt Królewski i Łazienki Królewskie, Pałac Kultury i Nauki, pomnik Syrenki Warszawskiej, Muzeum Powstania Warszawskiego, Centrum Nauki Kopernik i Stadion Narodowy. Jest tu także cała masa dróg rowerowych. Szczególnie atrakcyjne są te ciągnące się wzdłuż Wisły. Na każdym kroku można spotkać tereny zieleni. Parki, skwery i ogrody to idealne miejsce na spacer. Jest tu też kilkanaście rezerwatów przyrody i dwa ogrody botaniczne. W granicach miasta rośnie nawet las! To zjawisko na skalę światową.
|
Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola