CZERWCOWE „SALONY POEZJI K 40” KULTURALNE - Miejski serwis informacyjny: Warszawa
Belka
Poniedziałek, 20 Sierpnia 2018   imieniny: Sabina, Sobiesław, Bernard
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

CZERWCOWE „SALONY POEZJI K 40”

2013-06-03  
Źródło artykułu: pr victoria promotion, Autor zdjęć: pr victoria promotion
 
CZERWCOWE „SALONY POEZJI K 40”

W miesiącu czerwcu, „Salony Poezji K40" poświęcone będą twórczości poetek międzywojnia. Znakomite aktorki Teatru Ateneum przeczytają dzieła Marii Pawlikowskiej - Jasnorzewskiej, Kazimiery Iłłakiewiczówny oraz Zuzanny Binczanki. Ośrodek Edukacji Muzealnej zaprasza przez trzy najbliższe niedziele: 2, 9 i 16 czerwca do Starej Pomarańczarni, o godz. 12:00.


„Salony Poezji K40" to urokliwe spotkania z poezją w klasycystycznej scenerii galerii rzeźb w Starej Pomarańczarni. Każdy miesiąc ujęty jest w cykl tematyczny, podczas którego znani aktorzy czytają poezję polską i zagraniczną. Każdemu spotkaniu towarzyszy muzyka grana na żywo. Muzycznym dopełnieniem nadchodzących „Salonów Poezji K40" będzie występ Karoliny Skrzyńskiej przy fortepianowym akompaniamencie Moniki Zaborowskiej.


Program na czerwiec 2013:

  • 2 czerwca - poezję Kazimiery Iłłakiewiczówny czytają: Krystyna Tkacz i Julia Konarska
  • 9 czerwca - poezję Marii Pawlikowskiej-Jasnorzewskiej czytają: Agata Kulesza i Aleksandra Justa
  • 16 czerwca - poezję Zuzanny Binczanki czytają: Maria Pakulnis i Ewa Telega.


Cykl organizowany jest przez Ośrodek Edukacji Muzeum Łazienki Królewskie i Stowarzyszenie K40. Autorem scenariusza każdego z „Salonów Poezji" jest Ewa Telega - polska aktorka filmowa i teatralna, Prezes Stowarzyszenia K40.


Wstęp na „Salony Poezji" jest bezpłatny. Wejściówki dostępne w Kasie Muzeum w dniu każdego spotkania od godz. 9:00. Bilety wstępu do Starej Pomarańczarni w cenie 5 zł.

pr victoria promotion
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
loading...
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Losowe firmy
Kreska
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
warszawa

Warszawa – stolica kraju i miasto na prawach powiatu leży w województwie mazowieckim. Jest to największe miasto Polski. Obszar 517 km² zamieszkuje tu 1 735 442 ludzi. Skupiają się tu najważniejsze instytucje i ośrodki o charakterze naukowym, kulturalnym, politycznym i gospodarczym.

Lista zabytków i miejsc wartych odwiedzenia zdaje się nie mieć końca. Do tych najważniejszych i rozpoznawalnych z pewnością należy: Zamek Królewski i plac Zamkowy, Stare Miasto, Trakt Królewski i Łazienki Królewskie, Pałac Kultury i Nauki, pomnik Syrenki Warszawskiej, Muzeum Powstania Warszawskiego, Centrum Nauki Kopernik i Stadion Narodowy. Jest tu także cała masa dróg rowerowych. Szczególnie atrakcyjne są te ciągnące się wzdłuż Wisły. Na każdym kroku można spotkać tereny zieleni. Parki, skwery i ogrody to idealne miejsce na spacer. Jest tu też kilkanaście rezerwatów przyrody i dwa ogrody botaniczne. W granicach miasta rośnie nawet las! To zjawisko na skalę światową.    

  

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola