Wojenne i powojenne dzieje kolekcji z Łazienek Królewskich „Środowe Wykłady” w Pałacu na Wyspie KULTURALNE - Miejski serwis informacyjny: Warszawa
Belka
Niedziela, 19 Sierpnia 2018   imieniny: Konstancja, Emilia, Julian
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Wojenne i powojenne dzieje kolekcji z Łazienek Królewskich -„Środowe Wykłady” w Pałacu na Wyspie

2013-04-24  
Źródło artykułu: pr victoria promotion, Autor zdjęć: pr victoria promotion
 
Wojenne i powojenne dzieje kolekcji z Łazienek Królewskich -„Środowe Wykłady” w Pałacu na Wyspie

W najbliższą środę, 24 kwietnia 2013 r, o godz. 18:00 w Pałacu na Wyspie, odbędzie się wykład poświęcony wojennym i powojennym dziejom kolekcji z Łazienek Królewskich z perspektywy losów Portretu Młodego Mężczyzny Remberanta, Praczki Gabriela Metsu oraz apliki z głową Meduzy.


Wykład poprowadzi Maria Romanowska-Zadrożna z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.


„Środowe Wykłady" tworzą przestrzeń do dyskusji na temat tendencji i przemian panujących w kolekcjonerstwie na przestrzeni wieków oraz współcześnie. Historycy sztuki, muzealnicy i konserwatorzy odpowiadają na pytania dotyczące utraconych dzieł sztuki, ich odzyskiwania i przywracania im dawnej świetności. Podczas wykładów omawiane są źródła polskiego i europejskiego kolekcjonerstwa. Punktem odniesienia dla tych rozważań jest królewska kolekcja Stanisława Augusta, tworzona z myślą o powołaniu w Łazienkach Królewskich pierwszego polskiego, nowoczesnego muzeum publicznego.

Wstęp bezpłatny.
Obowiązują wejściówki do odebrania w Kasie Muzeum.

 

pr victoria promotion
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
loading...
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Losowe firmy
Kreska
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
warszawa

Warszawa – stolica kraju i miasto na prawach powiatu leży w województwie mazowieckim. Jest to największe miasto Polski. Obszar 517 km² zamieszkuje tu 1 735 442 ludzi. Skupiają się tu najważniejsze instytucje i ośrodki o charakterze naukowym, kulturalnym, politycznym i gospodarczym.

Lista zabytków i miejsc wartych odwiedzenia zdaje się nie mieć końca. Do tych najważniejszych i rozpoznawalnych z pewnością należy: Zamek Królewski i plac Zamkowy, Stare Miasto, Trakt Królewski i Łazienki Królewskie, Pałac Kultury i Nauki, pomnik Syrenki Warszawskiej, Muzeum Powstania Warszawskiego, Centrum Nauki Kopernik i Stadion Narodowy. Jest tu także cała masa dróg rowerowych. Szczególnie atrakcyjne są te ciągnące się wzdłuż Wisły. Na każdym kroku można spotkać tereny zieleni. Parki, skwery i ogrody to idealne miejsce na spacer. Jest tu też kilkanaście rezerwatów przyrody i dwa ogrody botaniczne. W granicach miasta rośnie nawet las! To zjawisko na skalę światową.    

  

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola