Belka
Wtorek, 23 Kwietnia 2024   imieniny: Jerzy, Wojciech
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 
 

Zmarł prof. Janusz Stacewicz, prorektor SGH w latach 2008-12

Data publikacji: 2018-01-24, Data modyfikacji: 2018-01-25
A A AWydrukDrukuj  
 
Lead/Skrót: Z ogromnym żalem informujemy o śmierci prof. dr. hab. Janusza Stacewicza. Profesor Janusz Stacewicz wniósł ogromny wkład w reformowanie Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie w latach dziewięćdziesiątych ubiegłego wieku. Ze szczególną aktywnością pracował nad kształtem i pozycją naukową Kolegium Analiz Ekonomicznych. Dwukrotnie w latach 1999–2005 pełnił funkcję dziekana kolegium. Z ogromnym zaangażowaniem promował ideę prowadzenia interdyscyplinarnych badań naukowych. Prof. Janusz Stacewicz odszedł 22 stycznia 2018 r. Treść aktualności: ​Z ogromnym żalem informujemy o śmierci prof. dr. hab. Janusza Stacewicza. Profesor Janusz Stacewicz wniósł ogromny wkład w reformowanie Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie w latach dziewięćdziesiątych ubiegłego wieku. Ze szczególną aktywnością pracował nad kształtem i pozycją naukową Kolegium Analiz Ekonomicznych. Dwukrotnie w latach 1999–2005 pełnił funkcję dziekana kolegium. Z ogromnym zaangażowaniem promował ideę prowadzenia interdyscyplinarnych badań naukowych. Prof. Janusz Stacewicz odszedł 22 stycznia 2018 r.​ Profesor był szczególnie zaangażowany w pracę dwóch zespołów Kolegium. Jako dyrektor Instytutu Rozwoju Gospodarczego w latach 1994–1996 kontynuował zapoczątkowane przez prof. dr. hab. Eugeniusza Gorzelaka prace nad badaniami koniunktury gospodarczej w Polsce. Jako kierownik Katedry Polityki Ekonomicznej i Przestrzennej przekształconej następnie w Katedrę Ekonomii Rozwoju i Polityki Ekonomicznej w latach 1999–2017 budował zespół, prowadzący interdyscyplinarne badania nad zrównoważonym rozwojem gospodarczym i jego uwarunkowaniami oraz polityką ekonomiczną. Ogromny dorobek Profesora i kierowanego przez Niego zespołu w tej dziedzinie podsumowuje ostatnia praca poświęcona tej problematyce pod tytułem Elementy współczesnej polityki gospodarczej, która została przekazana do publikacji w roku 2017. Istotną rolę w poczynaniach badawczych, dydaktycznych i organizacyjnych Profesora odgrywała Jego umiejętność budowania atmosfery wzajemnego zrozumienia z poszanowaniem odrębności poglądów poszczególnych pracowników, sprzyjająca współpracy w ramach kolegium. Tym ideom Profesor był wierny zarówno, jako współzałożyciel Kolegium Analiz Ekonomicznych, następnie przez dwie kadencje jako dziekan, a później jako prorektor SGH odpowiedzialny za badania naukowe. Dzięki zaangażowaniu Profesora zarówno w codzienne prace, związane z funkcjonowaniem naszej społeczności, jak i we wskazywaniu długofalowych celów oraz umiejętności gromadzenia wokół nich zespołów wykonawczych, Kolegium osiągnęło pozycję jednego z najlepszych nie tylko w naukach ekonomicznych, ale także społecznych. Śmierć Profesora Janusza Stacewicza jest bolesną stratą dla całej społeczności naszej uczelni. Aktualności - kategoria: informacja

Pełna treść wiadomości na: sgh.waw.pl/pl/Lists/aktualnosci/DispForm.aspx?ID=1872
sgh.waw.pl, Źródło artykułu: sgh.waw.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Dodaj artykuł
 




Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
warszawa

Warszawa – stolica kraju i miasto na prawach powiatu leży w województwie mazowieckim. Jest to największe miasto Polski. Obszar 517 km² zamieszkuje tu 1 735 442 ludzi. Skupiają się tu najważniejsze instytucje i ośrodki o charakterze naukowym, kulturalnym, politycznym i gospodarczym.

Lista zabytków i miejsc wartych odwiedzenia zdaje się nie mieć końca. Do tych najważniejszych i rozpoznawalnych z pewnością należy: Zamek Królewski i plac Zamkowy, Stare Miasto, Trakt Królewski i Łazienki Królewskie, Pałac Kultury i Nauki, pomnik Syrenki Warszawskiej, Muzeum Powstania Warszawskiego, Centrum Nauki Kopernik i Stadion Narodowy. Jest tu także cała masa dróg rowerowych. Szczególnie atrakcyjne są te ciągnące się wzdłuż Wisły. Na każdym kroku można spotkać tereny zieleni. Parki, skwery i ogrody to idealne miejsce na spacer. Jest tu też kilkanaście rezerwatów przyrody i dwa ogrody botaniczne. W granicach miasta rośnie nawet las! To zjawisko na skalę światową.    

 



 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola