Belka
Poniedziałek, 6 Grudnia 2021   imieniny: Mikołaj, Emilian, Leontyna
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Pierwsze zajęcia za nami - Akademia Quartz

Data publikacji: 2021-11-09, Data modyfikacji: 2021-11-09
A A AWydrukDrukuj  
 
Pierwsze zajęcia za nami - Akademia Quartz

Ok. 70 uczniów na sali, pełne skupienie i autentyczna chęć uczestnictwa w zajęciach. Takiej atmosfery, jaka panowała na pierwszych zajęciach Akademii Quartz mógłby pozazdrościć niejeden nauczyciel, czy wykładowca.

Doskonale wszystkim znani z TVN Turbo – Adam Klimek i Patryk Mikiciuk, wraz z działem technicznym TotalEnergies stworzyli jedyne w swoim rodzaju szkolenie dające możliwość zdobycia profesjonalnej wiedzy na temat właściwości i funkcji olejów silnikowych. Poruszone zostały aspekty wydajności środków smarnych oraz ich wpływu na działanie pozostałych podzespołów samochodu.

Jako pierwsi skorzystać z tego mogli uczniowie Zespołu Szkół Samochodowych i Licealnych nr 2 w Warszawie. Wykłady poprowadził najpopularniejszy mechanik w Polsce – Adam Klimek, którego wspierał Kierownik działu technicznego TotalEnergies Marketing Polska - Andrzej Husiatyński. Eksperci nie mieli najmniejszych problemów z tym, by skupić uwagę słuchaczy i wciągnąć ich w nietypowe zajęcia, łączące wykłady z interaktywnym testem wiedzy.
Nowoczesna oprawa

Akademia Quartz to nie tylko wiedza, ale także nowoczesne sposoby jej przekazywania. Prowadzący uzupełniali swoje wypowiedzi krótkimi filmami instruktażowymi z Patrykiem Mikiciukiem, jednym z najbardziej rozpoznawalnych polskich dziennikarzy motoryzacyjnych. Uczniowie na bieżąco udzielali odpowiedzi na pytania. Automatycznie zapisywała się zarówno ich poprawność jak też czas reakcji. Najlepsza piątka uczniów otrzymała atrakcyjne nagrody.

Motoryzacja to jego hobby

Mateusz, zwycięzca pierwszej edycji Akademii Quartz powiedział nam w krótkiej rozmowie, że od małego interesuje się motoryzacją, planuje podjęcie pracy w branży motoryzacyjnej i… zdecydowanie woli warsztat samochodowy od biurka.

Adam Klimek, Team TotalEnergies

„Cieszę się, że mogę prowadzić te zajęcia i być żywym dowodem na to, że chcieć to móc. To wspaniale, że razem z TotalEnergies możemy dzielić się z młodym pokoleniem nie tyko wiedzą, ale także zarażać pasją do motoryzacji.

Piotr Zając, Dyrektor Zespołu Szkół Samochodowych i Licealnych nr 2 w Warszawie:

„Jesteśmy jak najbardziej otwarci na atrakcyjne formy uzupełniające tradycyjną naukę. Spotyka się to z odpowiednim odzewem – widzimy uczniów, którzy dostrzegają w tym pewną szansę na rozwój zawodowy i lepiej przykładają się do nauki. W każdym roku bramy naszej szkoły opuszcza od 100 do 150 absolwentów, którzy zasilają rynek pracy jako wykwalifikowani fachowcy.
Zajęcia prowadzone przez firmy motoryzacyjne są cennym uzupełnieniem programu nauczania. My, jako szkoła chcemy przekazać solidne podstawy. Specjalizację pozostawiamy potencjalnym, przyszłym pracodawcom”.

Piotr Stelmaszewski, Zespół Szkół Samochodowych i Licealnych nr 2 w Warszawie

„Podoba mi się forma przekazu. Jest atrakcyjna dla uczniów, budzi ich autentyczne zainteresowanie.”

Ewa Kalinowska, TotalEnergies Marketing Polska:

„Takie spotkania z młodymi ludźmi utwierdzają nas w przekonaniu, że Akademia Quartz jest bardzo potrzebna. Pozytywna reakcja kadry pedagogicznej niesamowicie motywuje nas do działania i organizacji kolejnych tego typu wydarzeń, które będą miały miejsce w nadchodzącym czasie.”
, Źródło artykułu: Akademia Quartz
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Wybrane firmy
Kreska
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
warszawa

Warszawa – stolica kraju i miasto na prawach powiatu leży w województwie mazowieckim. Jest to największe miasto Polski. Obszar 517 km² zamieszkuje tu 1 735 442 ludzi. Skupiają się tu najważniejsze instytucje i ośrodki o charakterze naukowym, kulturalnym, politycznym i gospodarczym.

Lista zabytków i miejsc wartych odwiedzenia zdaje się nie mieć końca. Do tych najważniejszych i rozpoznawalnych z pewnością należy: Zamek Królewski i plac Zamkowy, Stare Miasto, Trakt Królewski i Łazienki Królewskie, Pałac Kultury i Nauki, pomnik Syrenki Warszawskiej, Muzeum Powstania Warszawskiego, Centrum Nauki Kopernik i Stadion Narodowy. Jest tu także cała masa dróg rowerowych. Szczególnie atrakcyjne są te ciągnące się wzdłuż Wisły. Na każdym kroku można spotkać tereny zieleni. Parki, skwery i ogrody to idealne miejsce na spacer. Jest tu też kilkanaście rezerwatów przyrody i dwa ogrody botaniczne. W granicach miasta rośnie nawet las! To zjawisko na skalę światową.    

  

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola