Belka
Czwartek, 25 Kwietnia 2024   imieniny: Marek, Jarosław, Wasyl
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 
 

Nagrody NBP

Data publikacji: 2018-12-04, Data modyfikacji: 2018-12-04
A A AWydrukDrukuj  
 
Lead/Skrót: W konkursach NBP na najlepsze prace magisterskie oraz rozprawy doktorskie i habilitacyjne z zakresu nauk ekonomicznych pracownicy, doktorzy i absolwenci SGH otrzymali nagrody i wyróżnienia. Treść aktualności: 22 listopada zakończyły się kolejne edycje konkursów NBP – VI edycja na najlepszą pracę doktorską i habilitacyjną z zakresu nauk ekonomicznych oraz XI edycja na najlepszą pracę magisterską z zakresu nauk ekonomicznych. Wyróżnienia za najlepszą pracę doktorską otrzymali: dr Magdalena Maria Kozińska za pracę pt. „Analiza skuteczności narzędzi resolution w warunkach kryzysu systemowego” napisaną pod kierunkiem naukowym prof. dr hab. Małgorzaty Zaleskiej, dr Marcin Czaplicki za pracę pt. „Regulacje makroostrożnościowe. Wpływ stabilności finansowej na stabilizowanie gospodarki” napisaną pod kierunkiem naukowym dr. hab. Pawła Niedziółki, prof. SGH. Wyróżnienia za najlepszą pracę habilitacyjną otrzymali: I wyróżnienie – dr hab. Ireneusz Dąbrowski za pracę pt. „Mechanizmy sprzężeń zwrotnych a równowaga i dynamika systemu ekonomicznego”, II wyróżnienie – dr hab. Krzysztof Makarski za pracę pt. „Polityka makroekonomiczna w cyklu koniunkturalnym oraz znaczenie frykcji finansowych”, III wyróżnienie – dr hab. Małgorzata Olszak z Uniwersytetu Warszawskiego za pracę pt. „Procykliczność działalności bankowej”. Stopień naukowy został nadany przez Szkołę Główną Handlową w Warszawie. Nagrody i wyróżnienia za najlepszą pracę magisterską otrzymali: pierwsza nagroda – Filip Walczak za pracę pt. „Zarządzanie ryzykiem płynności w sektorze bankowym w Polsce w świetle regulacji Bazylejskiego Komitetu ds. Nadzoru Bankowego i Komisji Nadzoru Finansowego” napisaną pod kierunkiem naukowym dr Agnieszki Nowak, druga nagroda – Marcin Michno za pracę pt. „Kierunki wpływu przewalutowania portfela mieszkaniowych kredytów walutowych na sytuację banków w Polsce” napisaną pod kierunkiem naukowym dr. Piotra Mielusa, wyróżnienie – Justyna Pawłowska za pracę pt. „Analiza efektywności strategii zabezpieczenia portfela akcji” napisaną pod kierunkiem naukowym dr. hab. Andrzeja Fierli, prof. SGH, wyróżnienie – Mikołaj Kszczotek za pracę pt. „Wpływ sentymentu rynkowego na ceny aktywów. Implikacja poziomu awersji do ryzyka z notowań opcji na przykładzie polskiego rynku walutowego” napisaną pod kierunkiem naukowym dr. Piotra Mielusa. Konkursy objęte zostały patronatami honorowymi Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz Prezesa Polskiej Akademii Nauk.   Aktualności - kategoria: informacja, konkursy

Pełna treść wiadomości na: sgh.waw.pl/pl/Lists/aktualnosci/DispForm.aspx?ID=2128
sgh.waw.pl, Źródło artykułu: sgh.waw.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Dodaj artykuł
 




Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
warszawa

Warszawa – stolica kraju i miasto na prawach powiatu leży w województwie mazowieckim. Jest to największe miasto Polski. Obszar 517 km² zamieszkuje tu 1 735 442 ludzi. Skupiają się tu najważniejsze instytucje i ośrodki o charakterze naukowym, kulturalnym, politycznym i gospodarczym.

Lista zabytków i miejsc wartych odwiedzenia zdaje się nie mieć końca. Do tych najważniejszych i rozpoznawalnych z pewnością należy: Zamek Królewski i plac Zamkowy, Stare Miasto, Trakt Królewski i Łazienki Królewskie, Pałac Kultury i Nauki, pomnik Syrenki Warszawskiej, Muzeum Powstania Warszawskiego, Centrum Nauki Kopernik i Stadion Narodowy. Jest tu także cała masa dróg rowerowych. Szczególnie atrakcyjne są te ciągnące się wzdłuż Wisły. Na każdym kroku można spotkać tereny zieleni. Parki, skwery i ogrody to idealne miejsce na spacer. Jest tu też kilkanaście rezerwatów przyrody i dwa ogrody botaniczne. W granicach miasta rośnie nawet las! To zjawisko na skalę światową.    

 



 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola