Belka
Wtorek, 19 Marca 2024   imieniny: Bogdan, Marek
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 
 

Dialog społeczny, więcej parkingów, lepsze oświetlenie – na te zmiany czekają warszawianie

Data publikacji: 2018-10-19, Data modyfikacji: 2018-10-19
A A AWydrukDrukuj  
 
Dialog społeczny, więcej parkingów, lepsze oświetlenie – na te zmiany czekają warszawianie

Za mało miejsc parkingowych, ławek i oświetlenia, a przede wszystkim – zbyt mały wpływ na sprawy związane z dzielnicami. To największe problemy mieszkańców Warszawy według przedwyborczego raportu Morizon PL

Raport jednego z największych portali nieruchomości w Polsce powstał na podstawie badania przeprowadzonego wśród 1060 mieszkańców Warszawy. W internetowej ankiecie odpowiedzieli oni na pytania dot. największych problemów ich dzielnic oraz kwestie, które według nich wymagają największej uwagi lokalnych władz.

Największym problemem okazał się niewystarczający dialog społeczny – 53 proc. badanych przyznało, że nie czuje wpływu na sprawy związane ze swoją najbliższą okolicą. Najmniejszy wpływ na kształt swojej dzielnicy czują mieszkańcy Wawra, gdzie takiej odpowiedzi udzieliło aż 61,5% mieszkańców.

Warszawianie narzekają również na zbyt małą liczbę miejsc parkingowych (51% odpowiedzi), za mało ławek (43%), niewystarczające oświetlenie ulic i chodników (42%) oraz niski poziom bezpieczeństwa (czterech na dziesięciu badanych przyznało, że w swojej dzielnicy nie czuje się bezpiecznie po zmroku). W czołówce najważniejszych kwestii dla mieszkańców stolicy znalazły się również poprawa jakości powietrza oraz walka z korkami i innymi utrudnieniami komunikacyjnymi. Ten ostatni problem doskwiera aż 91% mieszkańców Rembertowa.

Badacze spojrzeli również na problemy konkretnych dzielnic. 43% mieszkańców Mokotowa zwraca uwagę na złą pracę służb wywożących śmieci, niemal połowa warszawian z Pragi Południa narzeka na zakłócanie ciszy nocnej, a siedmiu na dziesięciu mieszkańców Pragi Północ – na zły stan kamienic, wciąż czekających na remont. Istotnym problemem dla co trzeciego mieszkańca Warszawy są również akty wandalizmu: pomazane ściany, zniszczone ławki czy uszkodzone wiaty przystankowe. Najbardziej doskwierają one badanym ze Śródmieścia, Pragi Północ oraz Targówka.

Autorzy raportu zwracają uwagę na głos mieszkańców dzielnic ościennych (m.in. Białołęki, Bielan, Ursusa czy Wesołej), którzy chętnie widzieliby w swojej okolicy więcej miejsc do spędzania wolnego czasu. Dziś w poszukiwaniu kin, teatrów, klubów czy knajpek i restauracji muszą udać się w kierunku centrum.

, Źródło artykułu: Morizon PL, Autor zdjęć: Morizon PL
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Dodaj artykuł
 




Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
warszawa

Warszawa – stolica kraju i miasto na prawach powiatu leży w województwie mazowieckim. Jest to największe miasto Polski. Obszar 517 km² zamieszkuje tu 1 735 442 ludzi. Skupiają się tu najważniejsze instytucje i ośrodki o charakterze naukowym, kulturalnym, politycznym i gospodarczym.

Lista zabytków i miejsc wartych odwiedzenia zdaje się nie mieć końca. Do tych najważniejszych i rozpoznawalnych z pewnością należy: Zamek Królewski i plac Zamkowy, Stare Miasto, Trakt Królewski i Łazienki Królewskie, Pałac Kultury i Nauki, pomnik Syrenki Warszawskiej, Muzeum Powstania Warszawskiego, Centrum Nauki Kopernik i Stadion Narodowy. Jest tu także cała masa dróg rowerowych. Szczególnie atrakcyjne są te ciągnące się wzdłuż Wisły. Na każdym kroku można spotkać tereny zieleni. Parki, skwery i ogrody to idealne miejsce na spacer. Jest tu też kilkanaście rezerwatów przyrody i dwa ogrody botaniczne. W granicach miasta rośnie nawet las! To zjawisko na skalę światową.    

 



 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola