Belka
Poniedziałek, 6 Grudnia 2021   imieniny: Mikołaj, Emilian, Leontyna
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

CLEANTECH – technologia dla zielonej przyszłości. Szwajcarska wystawa mobilna wyrusza w Polskę. Pierwszy przystanek – Politechnika Warszawska

Data publikacji: 2021-11-11, Data modyfikacji: 2021-11-11
A A AWydrukDrukuj  
 
CLEANTECH – technologia dla zielonej przyszłości. Szwajcarska wystawa mobilna wyrusza w Polskę. Pierwszy przystanek – Politechnika Warszawska

Czy technologia może ocalić świat? Wskutek rozwoju technologicznego ludzkość diametralnie zmieniła środowisko życia na Ziemi, co ma swoje dobre, ale także złe strony. Aby ograniczyć nasz negatywny wpływ na środowisko naturalne i klimat, musimy zacząć jak najszybciej wdrażać ekologiczne nawyki i nowe technologie.

O wystawie „CLEANTECH - technologia dla zielonej przyszłości"

Jako światowy lider w zakresie innowacyjności, Szwajcaria nieustannie dąży do osiągnięcia celów zrównoważonego rozwoju przyjętych w Agendzie 2030. Na wystawie „CLEANTECH - technologia dla zielonej przyszłości" przedstawione zostaną innowacyjne, opracowane przez szwajcarskich naukowców i przedsiębiorców rozwiązania technologiczne w takich obszarach, jak gospodarka wodna, rolnictwo, elektromobilność, recycling i energetyka.

Aby zainspirować innych do współpracy nad zrównoważoną przyszłością, w okresie od 29 października 2021 roku do grudnia 2022 roku Ambasada Szwajcarii w Polsce zaprezentuje w największych miastach Polski wystawę mobilną w instytucjach partnerskich.

Od 3 listopada wystawę będzie można oglądać w gmachu głównym Politechniki Warszawskiej. Oficjalna inauguracja odbędzie się 3 listopada 2021 roku o godzinie 13:00 w Auli Głównej Politechniki Warszawskiej (Plac Politechniki 1). Wystawę wspólnie otworzą J.E. Ambasador Szwajcarii w Polsce Jürg Burri oraz J.M. Rektor Politechniki Warszawskiej prof. dr hab. inż. Krzysztof Zaremba.

Po oficjalnej inauguracji rozpocznie się panel dyskusyjny dla studentów Politechniki „Zrównoważony rozwój jako priorytet w cyfrowym biznesie", prowadzony przez Przemysława Zakrzewskiego, Dyrektora Polskiego Centrum Rozwoju Oprogramowania ABB.

W dniu inauguracji wystawy, przed budynkiem Politechniki Warszawskiej będzie można również oglądać innowacyjną ciężarówkę z napędem elektrycznym szwajcarskiej firmy Futuricum.

Wystawa w Auli Głównej Politechniki Warszawskiej dostępna będzie dla wszystkich zainteresowanych w dniach 3 - 24 listopada 2021 roku w godzinach otwarcia budynku.

Wystawa mobilna dla publiczności

Wystawa mobilna „CLEANTECH - technologia dla zielonej przyszłości" otwarta będzie dla wszystkich chętnych w następujących instytucjach partnerskich:

  • Do 18 listopada 2021, Venture Café @ Centrum Innowacji Cambridge, ul. Chmielna 73, Warszawa
  • 3 - 24 listopada 2021 r., aula Politechniki Warszawskiej, plac Politechniki 1, Warszawa
  • 25 listopada - 17 grudnia 2021, Park Naukowo-Technologiczny Euro-Centrum, ul. Ligocka 103, Katowice
  • 29 listopada - 22 grudnia 2021, aula główna SGH, al. Niepodległości 162, Warszawa (dokładny termin w trakcie ustalania)

To tylko niektóre z miejsc na CLEANTECH-owej mapie Polski! W 2022 roku wystawa zawita do Łodzi, Rzeszowa, Gliwic, Krakowa, Gdańska, Wrocławia i Poznania.  

 

, Źródło artykułu: Ambasada Szwajcarii
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Wybrane firmy
Kreska
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
warszawa

Warszawa – stolica kraju i miasto na prawach powiatu leży w województwie mazowieckim. Jest to największe miasto Polski. Obszar 517 km² zamieszkuje tu 1 735 442 ludzi. Skupiają się tu najważniejsze instytucje i ośrodki o charakterze naukowym, kulturalnym, politycznym i gospodarczym.

Lista zabytków i miejsc wartych odwiedzenia zdaje się nie mieć końca. Do tych najważniejszych i rozpoznawalnych z pewnością należy: Zamek Królewski i plac Zamkowy, Stare Miasto, Trakt Królewski i Łazienki Królewskie, Pałac Kultury i Nauki, pomnik Syrenki Warszawskiej, Muzeum Powstania Warszawskiego, Centrum Nauki Kopernik i Stadion Narodowy. Jest tu także cała masa dróg rowerowych. Szczególnie atrakcyjne są te ciągnące się wzdłuż Wisły. Na każdym kroku można spotkać tereny zieleni. Parki, skwery i ogrody to idealne miejsce na spacer. Jest tu też kilkanaście rezerwatów przyrody i dwa ogrody botaniczne. W granicach miasta rośnie nawet las! To zjawisko na skalę światową.    

  

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola