Belka
Wtorek, 19 Marca 2024   imieniny: Bogdan, Marek
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 
 

100 lat Legii Akademickiej

Data publikacji: 2018-11-07, Data modyfikacji: 2018-11-08
A A AWydrukDrukuj  
 
Lead/Skrót: 6 listopada, w setną rocznicę pierwszej zbiórki Legii Akademickiej, przed Collegium Iuridicum UW odbyła się uroczystość upamiętniająca powstanie tej ochotniczej formacji wojskowej, którą w listopadzie 1918 roku założyli studenci czterech warszawskich uczelni: Uniwersytetu Warszawskiego, Politechniki Warszawskiej, Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego oraz Wyższej Szkoły Handlowej (poprzedniczki SGH). 36 Pułk Piechoty Legii Akademickiej brał udział w walkach o polską niepodległość. W imieniu społeczności akademickiej SGH wieniec pod tablicą upamiętniającą Legionistów złożył rektor prof. Marek Rocki. Treść aktualności:   ​6 listopada, w setną rocznicę pierwszej zbiórki Legii Akademickiej, przed Collegium Iuridicum UW odbyła się uroczystość upamiętniająca powstanie tej ochotniczej formacji wojskowej, którą w listopadzie 1918 roku założyli studenci czterech warszawskich uczelni: Uniwersytetu Warszawskiego, Politechniki Warszawskiej, Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego oraz Wyższej Szkoły Handlowej (poprzedniczki SGH). 36 Pułk Piechoty Legii Akademickiej brał udział w walkach o polską niepodległość. W imieniu społeczności akademickiej SGH wieniec pod tablicą upamiętniającą Legionistów złożył rektor prof. Marek Rocki. Zdjęcia   Aktualności - kategoria: informacja Załączniki: http://www.sgh.waw.pl/pl/Lists/aktualnosci/Attachments/2100/LA_tablica_2018.jpg

Pełna treść wiadomości na: sgh.waw.pl/pl/Lists/aktualnosci/DispForm.aspx?ID=2100
sgh.waw.pl, Źródło artykułu: sgh.waw.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Dodaj artykuł
 




Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
warszawa

Warszawa – stolica kraju i miasto na prawach powiatu leży w województwie mazowieckim. Jest to największe miasto Polski. Obszar 517 km² zamieszkuje tu 1 735 442 ludzi. Skupiają się tu najważniejsze instytucje i ośrodki o charakterze naukowym, kulturalnym, politycznym i gospodarczym.

Lista zabytków i miejsc wartych odwiedzenia zdaje się nie mieć końca. Do tych najważniejszych i rozpoznawalnych z pewnością należy: Zamek Królewski i plac Zamkowy, Stare Miasto, Trakt Królewski i Łazienki Królewskie, Pałac Kultury i Nauki, pomnik Syrenki Warszawskiej, Muzeum Powstania Warszawskiego, Centrum Nauki Kopernik i Stadion Narodowy. Jest tu także cała masa dróg rowerowych. Szczególnie atrakcyjne są te ciągnące się wzdłuż Wisły. Na każdym kroku można spotkać tereny zieleni. Parki, skwery i ogrody to idealne miejsce na spacer. Jest tu też kilkanaście rezerwatów przyrody i dwa ogrody botaniczne. W granicach miasta rośnie nawet las! To zjawisko na skalę światową.    

 



 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola