15 czerwca br. odbędzie się LOTTO Bieg Ursynowa. Będzie to już siódma edycja największego ursynowskiego biegu i siódmego (dane za 2012 r.) pod względem liczby uczestników biegu w Warszawie, który od ubiegłego roku jest też oficjalnymi Otwartymi Mistrzostwami Polski w biegu ulicznym na 5 km pod auspicjami Polskiego Związku Lekkiej Atletyki. W 2012 roku zwycięzcą imprezy wśród mężczyzn okazał się najszybszy maratończyk w Europie Henryk Szost, a wśród kobiet - Dominika Nowakowska. Zapisy do biegu ruszają 29 kwietnia.
Bieg Ursynowa od tego roku zyskał nowego sponsora tytularnego, którym jest Totalizator Sportowy Sp. z o.o., właściciel marki LOTTO. Wymierny efekt tej współpracy jest już widoczny: w tym roku dla amatorów biegania zostało przygotowanych 2500 pakietów startowych (o 1000 więcej niż w roku ubiegłym). - Od ubiegłego roku Dzielnica Ursynów zacieśnia współpracę z Totalizatorem Sportowym, zarządzającym największym obiektem sportowo-rekreacyjnym na ternie Ursynowa, czyli Torem Wyścigów Konnych Służewiec. We wrześniu ub.r. przy okazji pierwszego Dnia Ursynowskiego na Torze Służewiec zorganizowaliśmy bieg „Wielka Ursynowska" na dystansie 5 km poprowadzony torem, na którym na co dzień ścigają się konie. Udana współpraca przy tamtej imprezie zachęciła obie strony do współdziałania przy Biegu Ursynowa - tak o współpracy z nowym partnerem Biegu Ursynowa mówi burmistrz Dzielnicy Piotr Guział.
Trasa LOTTO Biegu Ursynowa pozostaje niezmieniona w stosunku do ubiegłych lat. Start i meta będą zlokalizowane przy Ratuszu Dzielnicy Ursynów, a uczestnicy pobiegną Al. KEN, ulicami: Herbsta, Romera i Surowieckiego oraz ponownie Al. KEN. Trasa posiada atest Polskiego Związku Lekkiej Atletyki.
Zapisy do LOTTO Biegu Ursynowa ruszą 29 kwietnia o godz. 14.00. Rejestracji będzie można dokonywać online na stronie www.biegursynowa.pl. Wpisowe wynosi 40 zł.
![]() |
Warszawa – stolica kraju i miasto na prawach powiatu leży w województwie mazowieckim. Jest to największe miasto Polski. Obszar 517 km² zamieszkuje tu 1 735 442 ludzi. Skupiają się tu najważniejsze instytucje i ośrodki o charakterze naukowym, kulturalnym, politycznym i gospodarczym. Lista zabytków i miejsc wartych odwiedzenia zdaje się nie mieć końca. Do tych najważniejszych i rozpoznawalnych z pewnością należy: Zamek Królewski i plac Zamkowy, Stare Miasto, Trakt Królewski i Łazienki Królewskie, Pałac Kultury i Nauki, pomnik Syrenki Warszawskiej, Muzeum Powstania Warszawskiego, Centrum Nauki Kopernik i Stadion Narodowy. Jest tu także cała masa dróg rowerowych. Szczególnie atrakcyjne są te ciągnące się wzdłuż Wisły. Na każdym kroku można spotkać tereny zieleni. Parki, skwery i ogrody to idealne miejsce na spacer. Jest tu też kilkanaście rezerwatów przyrody i dwa ogrody botaniczne. W granicach miasta rośnie nawet las! To zjawisko na skalę światową.
|
Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola