Belka
Środa, 24 Kwietnia 2024   imieniny: Aleks, Grzegorz, Aleksander
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 
 

SALONY MUZYCZNE W MUZEUM ŁAZIENKI KRÓLEWSKIE

2012-12-23  
Źródło artykułu: pr victoria promotion, Autor zdjęć: pr victoria promotion
 
SALONY MUZYCZNE  W MUZEUM ŁAZIENKI KRÓLEWSKIE

„Salony Muzyczne" to cykl będący kontynuacją Koncertów Chopinowskich, które w okresie letnim odbywają się pod pomnikiem kompozytora. W ramach coniedzielnych spotkań, najlepsi studenci i absolwenci Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina prezentują utwory z okresu romantyzmu oraz kompozycje stylistycznie pokrewne twórczości Chopina. Muzeum Łazienki Królewskie zaprasza na koncerty 23 i 30 grudnia b.r. o godz. 12.00 do Pałacu na Wyspie.
Podczas „Salonów Muzycznych" prezentowane są dzieła przyciągające uwagę słuchaczy, którzy w muzyce szukają ukojenia, przestrzeni, ale także pełnych ekspresji i siły wytrawnych emocji.
Najbliższe spotkania uświetnią pianiści: - Aleksandra Kozioł (23.12.2012) oraz Jakub Tuszyński (30.12.2012).
Wstęp na Salony Muzyczne jest bezpłatny. Obowiązują wejściówki dostępne w Kasach Muzeum.

                                                                                                                                   ***


Aleksandra Kozioł, studentka na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie. Kształci się pod kierunkiem prof. Karaś-Krasztel. Jest laureatką wielu krajowych i międzynarodowych konkursów pianistycznych, m.in.: III nagrody na Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym "Chopin" w Budapeszcie w 2006, I nagrody (premio assoluto) na Międzynarodowym Mozartowskim Konkursie Pianistycznym Frascati-Roma we Włoszech w 2009. Ma również osiągnięcia jako kameralistka, takie jak: I nagroda na Międzynarodowym Konkursie Muzycznym im. Juliusza Zarębskiego w Łomiankach w 2007 i III nagroda na V Konkursie Wykonawczym Utworów Witolda Lutosławskiego w Warszawie w 2009. Na kursach mistrzowskich pracowała m.in. z prof. Katarzyną Popową- Zydroń, prof. Andrzejem Tatarskim, prof. Waldemarem Andrzejewskim, prof. Elżbietą Tarnawską, prof. Iriną Rumiancewą, prof. Philippe Giusiano, prof. Evgenym Levitanem, prof. Metinem Ülkü i prof. Edwardem Auerem. Występowała w Warszawie (m.in. Łazienki Królewskie, Sala Kameralna i Sala Koncertowa Filharmonii Narodowej, Pałac w Wilanowie, Zamek Królewski, Towarzystwo im. Fryderyka Chopina, Pałacyk Szustra) oraz wielu innych miastach w Polsce.

Jakub Tuszyński, student Uniwersytetu Muzycznego im. F. Chopina w klasie fortepianu prof. Edwarda Wolanina, oraz Conservatorio di Musica Giovanni Pierluigi da Palestrina w Cagliari (Włochy) w klasie prof. Maurizio Morettiego. Jest laureatem wielu konkursów pianistycznych w kraju i za granicą. Do najważniejszych należą: II miejsce na XVIII Międzynarodowym Konkursie im. J. S. Bacha w Gorzowie Wielkopolskim (2006), III miejsce na XVI Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym im. F. Chopina w Rzymie (Włochy 2006), I miejsce i nagroda specjalna na II międzynarodowym Konkursie Pianistycznym im. M. Moszkowskiego w Kielcach (2007), II miejsce na III Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym w Settimo Toriness (Włochy 2009), II miejsce na IV Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym „Maria Golia im memoriam" w Turynie (Włochy 2009), I miejsce oraz Nagroda Publiczności na VI Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym w ramach VI Międzynarodowego Festiwalu Pianistycznego „PIANALE" w Schlitz/Fulda (Niemcy 2012).

 

 

pr victoria promotion
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
loading...
Wyszukaj
 
Kreska
 




Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
warszawa

Warszawa – stolica kraju i miasto na prawach powiatu leży w województwie mazowieckim. Jest to największe miasto Polski. Obszar 517 km² zamieszkuje tu 1 735 442 ludzi. Skupiają się tu najważniejsze instytucje i ośrodki o charakterze naukowym, kulturalnym, politycznym i gospodarczym.

Lista zabytków i miejsc wartych odwiedzenia zdaje się nie mieć końca. Do tych najważniejszych i rozpoznawalnych z pewnością należy: Zamek Królewski i plac Zamkowy, Stare Miasto, Trakt Królewski i Łazienki Królewskie, Pałac Kultury i Nauki, pomnik Syrenki Warszawskiej, Muzeum Powstania Warszawskiego, Centrum Nauki Kopernik i Stadion Narodowy. Jest tu także cała masa dróg rowerowych. Szczególnie atrakcyjne są te ciągnące się wzdłuż Wisły. Na każdym kroku można spotkać tereny zieleni. Parki, skwery i ogrody to idealne miejsce na spacer. Jest tu też kilkanaście rezerwatów przyrody i dwa ogrody botaniczne. W granicach miasta rośnie nawet las! To zjawisko na skalę światową.    

 



 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola