Belka
Czwartek, 25 Kwietnia 2024   imieniny: Marek, Jarosław, Wasyl
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 
 

Gmach Biblioteki Uniwersyteckiej w Warszawie

Data publikacji: 2011-12-04, Źródło artykułu: archiwum autora
 

Biblioteka uniwersytecka w Warszawie słynie nie tylko z bogatego księgozbioru. Od 1999 biblioteka mieści się w niezwykle wizjonerskim architektonicznie gmachu wybudowanym wg projektu Marka Budzyńskiego i Zbigniewa Badowskiego. Dwie części tej pięknej budowli łączy pasaż pod szkłem. Na dachu w roku 2002 powstało wspaniałe a oretum, podzielone na kilka części, różniących się kolorem, formą, zapachem i klimatem. Ów dachowy ogród botaniczny jest dziełem architekta krajobrazu Ireny Bajerskiej i należy do największych i najbardziej urokliwych w Europie. Stąd rozciąga się też piękny widok na panoramę Warszawy.



 


 
Wiesław Fałkowski
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
loading...
Wyszukaj
 
Kreska
 




Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
warszawa

Warszawa – stolica kraju i miasto na prawach powiatu leży w województwie mazowieckim. Jest to największe miasto Polski. Obszar 517 km² zamieszkuje tu 1 735 442 ludzi. Skupiają się tu najważniejsze instytucje i ośrodki o charakterze naukowym, kulturalnym, politycznym i gospodarczym.

Lista zabytków i miejsc wartych odwiedzenia zdaje się nie mieć końca. Do tych najważniejszych i rozpoznawalnych z pewnością należy: Zamek Królewski i plac Zamkowy, Stare Miasto, Trakt Królewski i Łazienki Królewskie, Pałac Kultury i Nauki, pomnik Syrenki Warszawskiej, Muzeum Powstania Warszawskiego, Centrum Nauki Kopernik i Stadion Narodowy. Jest tu także cała masa dróg rowerowych. Szczególnie atrakcyjne są te ciągnące się wzdłuż Wisły. Na każdym kroku można spotkać tereny zieleni. Parki, skwery i ogrody to idealne miejsce na spacer. Jest tu też kilkanaście rezerwatów przyrody i dwa ogrody botaniczne. W granicach miasta rośnie nawet las! To zjawisko na skalę światową.    

 



 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola